SAD: Roditelji tuže državu nakon otkrića da bolnice uzimaju krv novorođenčadi bez njihovog znanja
Institut za pravosuđe (IJ) podneo je tužbu protiv države Nju Džersi navodeći da tajni vladin program dozvoljava uzimanje i čuvanje krvi novorođenčeta bez znanja ili saglasnosti roditelja beba.
Kad god se dete rodi u Nju Džersiju, država može da prikupi i koristi DNK iz uzoraka krvi „iz bilo kog razloga, bez informisanog pristanka roditelja“, kaže IJ.
U predmetu se navodi da državni zakon u Nju Džersiju trenutno zahteva da kad god se beba rodi, njena krv mora biti sakupljena i testirana na različite bolesti, što je politika slična onoj u drugim državama.
„Ali, nakon što se testiranje završi, Ministarstvo zdravlja Nju Džersija čuva ostatke krvi 23 godine“, upozorava IJ o tome šta razlikuje politiku testiranja krvi novorođenčadi u Nju Džersiju od politika drugih država.
„Država ne traži od roditelja saglasnost da zadrži krv svojih beba, propuštajući čak i da obavesti roditelje da će zadržati zaostalu krv. Jedini način na koji roditelji mogu da saznaju o takvom zadržavanju je da ga proaktivno traže na jednoj od veb lokacija trećih strana navedenih na dnu kartice koja im je data nakon vađenja krvi.
Prema IJ, država Nju Džersi može da radi skoro sve što želi sa krvlju novorođenčeta 23 godine. To uključuje prodaju trećim licima, davanje policiji bez naloga, ili čak „prodaju Pentagonu da bi napravio registar – kao što se ranije dogodilo u Teksasu“, dodao je pravni tim IJ.
Da bi prikupile i sačuvale bebinu krv, od bolnica se mora tražiti da prvo dobiju saglasnost roditelja.
Globalisti koriste „klimatske promene“ da odvuku pažnju javnosti od svojih zločina protiv čovečnosti https://t.co/TxuZTol0j6
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 14, 2023
Ono što IJ želi da vidi promenjeno je pravo Nju Džerzija na politiku informisanog pristanka, koja trenutno isključuje roditelje deteta iz jednačine dok medicinski radnici nastavljaju da prikupljaju, čuvaju i rade ko-zna-šta sa bebinom krvlju nekoliko decenija pod okriljem mraka.
„Roditelji imaju pravo na informisani pristanak ako država želi da zadrži krv njihove dece decenijama i da je koristi u druge svrhe osim skrininga na bolesti“, rekao je viši advokat IJ Rob Frommer.
„Politika Nju Džersija da čuva bebinu krv i DNK i koristi te genetske informacije kako god želi je jasno kršenje prava iz Četvrtog amandmana svih roditelja iz Nju Džersija i njihove novorođenčadi.
Hana Lovaljo, jedna od nekoliko tužiteljki u ovom slučaju, takođe je prokomentarisala da smatra da je neverovatno uznemirujuće što država Nju Džersi po postojećem zakonu „može da uđe u neverovatno intiman trenutak, u osetljive dane porođaja, i da uzme nešto od naše dece, što se onda drži 23 godine.”
„Nedostatak saglasnosti i transparentnosti dovodi do toga da dovodim u pitanje nameru i čini me zabrinutim za budućnost moje dece”.
Drugi advokat IJ po imenu Christie Hebert se slaže. Ona smatra da je proces prikupljanja krvi kod beba u Nju Džersiju jedinstveno problematičan u poređenju sa sličnim zakonima u drugim državama, jer ne postoje mere zaštite koje bi čak pokušale da spreče pogrešne postupke sa krvlju beba.
„Ono što program Nju Džersija čini tako jedinstveno uznemirujućim je potpuni nedostatak zaštitnih mehanizama za buduće zloupotrebe i nedostatak saglasnosti, što program čini zrelim za zloupotrebu“, rekla je Hebert.
„Roditelji ne bi trebalo da brinu da li će država koristiti krv za koju je rekla da je uzimala od njihove bebe za testiranje na bolesti u druge, nepovezane svrhe”.
Nulta Tačka/InfoWars