Vaša putovanja će uskoro biti ograničena jer ćete morati plaćati „lične naknade za ugljenik“
„Stručnjaci predlažu“ da se vaš životni standard smanji za preko 85%
Izveštaj o budućnosti putovanja i turizma, čiji su koautori turistička agencija pod nazivom Intrepid Travel i The Future Labs Institute, postavlja budućnost pod dubokim uticajem klimatskih promena i ograničenja turističkih putovanja u cilju borbe protiv njih.
„Održiva budućnost za putovanja“ upozorava na „ukidanje putovanja“, gde neke oblasti trpe tako radikalne klimatske promene da sav turizam tamo prestaje, i uvode se „lične naknade za ugljenik“ koje će ograničiti koliko često je nekome dozvoljeno putovanje.
Iz izveštaja:
„Ugljenični pasoši
Lično ograničenje emisije ugljenika će postati nova normala jer politika i vrednosti ljudi pokreću eru velikih promena.
Kao što pokazuje svetski turistički procvat, frekvencija kojom možemo da letimo ponovo je naizgled neograničena.
Ako nam savest i budžeti dozvoljavaju, slobodno ulazimo u avione sa jednog mesta na drugo. Ali ovo će se promeniti. „Na našoj trenutnoj putanji, možemo očekivati povlačenje u odnosu na učestalost kojom pojedinci mogu da putuju, sa karbonskim pasošima koji će promeniti turistički pejzaž“, kaže Rejmond [Martin Rejmond, suosnivač Future Laboratories]
Lične naknade za ugljenik mogle bi pomoći u smanjenju emisija ugljenika i smanjenju ukupnog otiska putovanja.
Ove naknade će se manifestovati kao pasoši koji primoravaju ljude da racionališu svoj ugljenik u skladu sa globalnim budžetom za ugljenik, koji iznosi 750 milijardi tona do 2050. godine.
Do 2040. možemo očekivati da ćemo videti ograničenja nametnuta na količinu putovanja koja su dozvoljena svake godine.
Stručnjaci sugerišu da bi pojedinci trenutno trebalo da ograniče svoju emisiju ugljenika na 2,3 tone svake godine – što je ekvivalent povratnom putovanju iz Rio de Žaneira u Brazilu do Rijada u Saudijskoj Arabiji. Međutim, prosečan otisak ugljenika u SAD je 16 tona po osobi godišnje, 15 tona u Australiji i 11,7 tona u Velikoj Britaniji. Ovo je u potpunoj suprotnosti sa onim gde se možemo naći u budućnosti, sa putnicima iz 2040. godine koji su primorani da se odreknu iskustava koja šire horizont, a koje današnji turisti tako spremno prihvataju“
Britanci traže od vlasti da uvedu potpunu zabranu ulaza za migrante! https://t.co/IfUTXEmWAP
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 26, 2023
Za sve praktične svrhe, vaše emisije ugljenika će se uskladiti sa vašom potrošnjom energije, davati ili uzimati relativno uski opseg efikasnosti (osim ako nemamo neku vrstu proboja čiste energije, a jedinu održivu koju imamo, nuklearna, ne smatra se čistom energijom kaže klimatski kult).
Rečeno drugačije: Vaš životni standard je vaša potrošnja energije. Smanjenje potrošnje energije u društvu je isto što i smanjenje njegovog životnog standarda.
Imajući ovo na umu, pogledajmo brojke koje navodi izveštaj o održivoj budućnosti za putovanja:
„Stručnjaci sugerišu da bi pojedinci trenutno trebalo da ograniče svoje emisije ugljenika na 2,3 tone svake godine.
Tabela ispod prikazuje tačno koliko će životni standard stanovnika svake zemlje morati da se smanji da bi se ispunila preporučena kvota ugljenika koju su postavili neizabrani stručnjaci. Ovo je nivo „razrastanja“ koji će biti potreban da bi se zadovoljili ciljevi klimatskih alarmista koji se oslanjaju na nepogrešive premise, proizvoljne kompjuterske modele, i koji namerno ignorišu i potiskuju suprotne podatke.
Koliko su naši lideri i kreatori politike ozbiljni u pogledu smanjenja životnog standarda građana za više od 85%?
Evo kanadskog ministra životne sredine Stevena Guilbeaulta, koji prilično bezbrižno potvrđuje da će vlada ograničiti upotrebu prirodnog gasa u cilju borbe protiv klimatskih promena:
Reporter: Biće ograničenja koliko prirodnog gasa možete da koristite zimi?
Guilbeault: Da, apsolutno, tako izgleda borba protiv klimatskih promena.
Ceo klip:
Canadian Environment Minister Steven Guilbeault rather blithely answering a reporter who asked „will the government limit natural gas usage in the winter?“
(Short answer: „Of Course! That’s What fighting climate change looks like!“)
Watch: pic.twitter.com/sau9p2CMnW
— Mark Jeftovic, The ₿itcoin Capitalist (@StuntPope) November 25, 2023
Zašto govorimo o karbonskim pasošima u odeljku o digitalnim valutama Centralne banke?
(Današnji post je izvod iz odeljka „Eye on Evilcoin“ u ovomesečnom pregledu Bitcoin Capitalist).
Zato što mislimo da će CBDC-ovi uvek biti pokrenuti kao, ili se transformisati u lične kvote ugljeničnog otiska.
Upravo sada, ono što zovemo „sistem fiat novca“ koristi dug za novac. To više nije održivo, tako da ono što očekujemo jeste pokušaj da se ono što labavo identifikujemo kao „novac“ prebacimo sa simboličkih tokena podržanih dugom, na društvene kreditne rezultate, podržane ličnim kvotama ugljičnog otiska.
Proširujući ovu temu, verovatno, je još jedan izveštaj Future Labs-a o „neo-kolektivizmu“, koji nam može dati nagoveštaj o tome kako će kreatori politike u kasnoj fazi globalizma nastojati da preduhitre slobodna tržišta i univerzalna ljudska prava sa „mi smo sve u ovome zajedno” ponavljanje onoga što je u suštini, komunizam:
LS:N Global and Future Laboratories izgledaju kao Svetski ekonomski forum. Mnogo zamenica na stranici „Tim“ i snažno oslanjanje na taj eufemistički WEF govor koji čini da tehnokratski komunizam zvuči benigno i moderno.
„Na kraju sam izdvojio 265 funti da kupim Neo-kolektivistički Megatrend izveštaj (pdf od 40 stranica) i ono što sam tamo našao bilo je u skladu sa onim što bi se moglo očekivati, ali je svejedno bilo alarmantno“.