Australijanci upozoravaju da je stigao osmi Covid talas
Nedavni naslovi Australijske radiodifuzne korporacije (ABC) upozoravaju: Osmi talas COVID-19 je stigao i pitaju „da li bi njegova infekcija mogla da izazove Alchajmerovu, Parkinsonovu bolest ili autoimune poremećaje?“
Sigurno su do sada ljudi mogli da vide da je ovo uvođenje straha sledećeg nivoa i da su shvatili šta je pravi uzrok tome.
Zdravstveni guru dr Norman Svon takođe govori Australijancima da nose maske za lice, da se busteruju i dobro jedu, dok zemlja ulazi u osmi talas.
Svon, koji odbija da prizna da je pandemija gotova, upozorio je da uskoro počinje „kovid Božić“ i da svi treba da budu u toku sa vakcinacijama, izbegavaju gužve i maskiraju se u zatvorenom prostoru.
ABC je izvestio: Od najranijih dana pandemije COVID-19, naučnici su izrazili zabrinutost zbog potencijala za dugoročne zdravstvene probleme povezane sa SARS-CoV-2 i upozorili da će ponovljene infekcije verovatno povećati rizik.
Brzo se pojavila veza između COVID-a i kardiovaskularnih bolesti. (Ne pominju se eksperimentalne covid vakcine)
A sada – skoro tačno četiri godine od kada je prvi slučaj otkriven u Vuhanu – sve veći broj naučnih istraživanja oprezno povezuje upalu izazvanu COVID infekcijom sa bolestima poput Alchajmerove i Parkinsonove, kao i autoimunim stanjima od bolesti creva do reumatoidnog artritisa.
Azijski susedi „podigli pripravnost“ zbog straha da će se kineski talas bolesti proširiti https://t.co/MoUtL5wLi0
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 29, 2023
Čak se sugeriše da virus utiče na neke trudnice, što je povezano sa dvostrukim rizikom od prevremenog porođaja.
Dok osmi COVID talas pogađa Australiju, stručnjaci primećuju, Australija se suočava sa novim talasom COVID-a. Zašto sada?
„Velike epidemiološke studije koje posmatraju profil rizika sugerišu povećanje incidencije ovih bolesti koje su praćene infekcijom. Ali još su rani dani i podaci se još pojavljuju“, kaže profesor Kevin Barnham sa Florey instituta za neuronauku i mentalno zdravlje na Univerzitetu u Melburnu.
Profesorka Ketrin Benet, katedra epidemiologije na Univerzitetu Deakin, provela je svoju karijeru proučavajući kako bolest utiče na zajednice. „Znamo da upala stoji iza mnogih bolesti“, kaže ona. „I tako će svako ko posmatra bolesti [kao što je SARS-CoV-2] gde je to deo etiologije to posmatrati sa zabrinutošću.
Barnham naglašava da trenutna istraživanja ne pokazuju da SARS-CoV-2 direktno uzrokuje ove komplikacije: neće biti pogođeni svi koji zaraze COVID-om.
Ali nalazi ukazuju na to da je infekcija COVID-om jedan od „niza faktora koji doprinose“ koji mogu značajno povećati rizik kod podložnih ljudi, možda onih koji već imaju genetsku predispoziciju za određenu bolest ili stanje.
Nulta Tačka/ABC