Japanska studija: 70% smrtnih slučajeva od Pfizer vakcine prijavljeno u roku od 10 dana od vakcinacije
Prema nedavnoj studiji, oko 70 odsto ljudi koji su umrli u Japanu nakon što su primili vakcinu protiv COVID-19 kompanije Pfizer izgubilo je život u prvih 10 dana nakon vakcinacije.
Recenzirana japanska studija, objavljena u časopisu Cureus 7. decembra, razmatrala je povezanost između vakcinacije Pfizer COVID-19 i smrti u roku od 10 dana od vakcinacije.
Period rizika je definisan u roku od 10 dana od vakcinacije, pri čemu je dan vakcinacije 1. dan, a kontrolni period je definisan kao 11 do 180 dana nakon vakcinacije.
Analiza je podeljena u dve grupe: Grupa 1 koja je predstavljala pojedince od 65 i više godina i Grupa 2, koja je uključivala osobe starosti 64 i manje.
Istraživač je identifikovao 1.311 smrtnih slučajeva u grupi 1, koja je uključivala 662 muškarca i 649 žena. U grupi 2, tim je identifikovao 247 smrtnih slučajeva – 155 muškaraca i 92 žene.
„Procenat prijavljenih slučajeva koji su doživeli smrt u roku od 10 dana nakon vakcinacije bio je 71 procenat u grupi 1 i 70 procenata u grupi 2“, navodi se u rezultatima studije.
Preko 65 godina
U Grupi 1, više žena nego muškaraca umrlo je ukupno od različitih zdravstvenih stanja u prvih 10 dana nakon vakcinacije. Posle 10 dana, zabeleženo je više smrtnih slučajeva muškaraca.
Većina smrtnih slučajeva nakon vakcinacije dogodila se drugog dana, a zatim trećeg i četvrtog dana.
Osim „neobjašnjivih smrti“, najveći uzrok smrti u ovoj grupi bila je ishemijska bolest srca (119 smrtnih slučajeva), zatim srčana insuficijencija (92) i aspiraciona pneumonija/asfiksija (72). Autopsije su obavljene u osam od 239 neobjašnjivih slučajeva smrti.
Grupa 2
U Grupi 2, tokom prvih 10 dana vakcinacije umrlo je više od dva puta više muškaraca nego žena od različitih zdravstvenih stanja. Ukupna smrtnost nakon prvih 10 dana bila je samo nešto veća među muškarcima.
Najveći broj umrlih nakon vakcinacije registrovan je trećeg dana, zatim četvrtog, drugog i petog dana.
Nakon „neobjašnjivih smrti“, najveći uzrok smrti u ovoj grupi bila je ishemijska bolest srca (27 smrtnih slučajeva), srčane aritmije (24), subarahnoidno krvarenje (20) i miokarditis/perikarditis (17). Obdukcije su obavljene u devet od 51 neobjašnjive smrti.
Postojala je velika razlika kod smrti muškaraca i žena zbog miokarditisa/perikarditisa tokom „rizičnog perioda“, sa osam muškaraca koji su umrli u poređenju sa samo jednom ženom. Srčana insuficijencija je rezultirala smrću devet muškaraca u poređenju sa dve žene.
„Neki slučajevi miokarditisa/perikarditisa mogu biti uključeni u kategoriju neobjašnjivih smrti. Miokarditis je komplikacija vakcinacije, posebno kod mladih odraslih i adolescenata muškaraca“, navodi se u studiji.
Jedan od faktora koji doprinosi većoj smrti muškaraca tokom prvih 10 dana je „veliki broj smrtnih slučajeva od miokarditisa/perikarditisa, uključujući nedijagnostikovane slučajeve“.
Anđelina Džoli apeluje na omladinu da jedu INSEKTE i ŠKORPIJE u novom naporu “ELITE” da “spasi planetu” (VIDEO) https://t.co/5EpoQtmAiS
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) December 13, 2023
Za obe grupe, drugi uzroci smrti bili su: srčane aritmije, aneurizma/disekcija aorte, intracerebralno krvarenje, subarahnoidno krvarenje, cerebralni infarkt, respiratorna insuficijencija, intersticijalne bolesti pluća, plućna embolija, pneumonija, sepsa, pulmonoza.
Ukratko, mnogo više japanskih žena i muškaraca mlađih od 64 godine suočilo se sa većim rizikom od smrti odmah u prvih 10 dana nakon Pfizer vakcinacije.
Razlike između muškaraca i žena, ograničenja studija
Autor, Iasusi Suzumura, izračunao je odnose polova za sve uzroke smrti i svaki ishod tako što je podelio broj muškaraca sa brojem žena i pomnožio sa 100. To jest, što je veći odnos polova, to je veći broj smrtnih slučajeva muškaraca.
Autor je otkrio značajne razlike između broja smrtnih slučajeva muškaraca i žena u obe grupe, što utiče na odnos polova u studiji.
„Ako nema uticaja na pojavu smrti, ne bi trebalo da postoji razlika u odnosima polova po periodu. Dakle, ovaj nalaz ukazuje da vakcinacija može uticati na pojavu smrti tokom perioda rizika i može biti povezana sa smrću“, navodi se u studiji.
Podaci o broju smrtnih slučajeva za studiju su dobijeni od japanskog Ministarstva zdravlja, rada i blagostanja (MHLV).
Konkretno, uključeni su slučajevi koji su uključivali samo BNT162b2 (Pfizer-BioNTech) mRNA vakcinaciju prijavljenih između 17. februara 2021. i 12. marta 2023. godine.
Studija ne povezuje direktno smrt sa vakcinacijom. „Rezultati pokazuju da vakcinacija mRNA BNT162b2 može uticati na pojavu smrti tokom perioda rizika“, navodi se u studiji.
Autor je ukazao na neka od ograničenja studije, uključujući da broj dana od vakcinacije do smrti može da varira u zavisnosti od tretmana i da studija nije razmatrala efekte vakcinacije nakon 11 dana.
Osim toga, autorka je rekla da je prijavljivanje na osnovu pola moglo da uradi samo nekoliko lekara, a da se stope mortaliteta ne mogu izračunati jer je analiza rađena samo za umrle posle vakcinacije.
Studija je imala ograničenu veličinu uzorka i stoga bi je trebalo „pažljivo“ tumačiti. „Konačno, rezultate analize treba pažljivo tumačiti jer nisu svi smrtni slučajevi prijavljeni MHLV-u povezani sa vakcinacijom. Slučajne smrti mogu biti uključene u prijavljene smrtne slučajeve.“
Autor studije je naglasio da pošto se vakcine primenjuju za uglavnom zdrave osobe, trebalo bi da imaju „viši nivo bezbednosti od lekova koji se koriste za lečenje i trebalo bi da imaju izuzetno nisku stopu smrtnosti od vakcinacije“.
Stoga, čak i kada je stopa smrtnosti od vakcinacije izuzetno niska, sigurnost vakcine mora biti analizirana statističkim metodama.
„Ovom prilikom, teško je utvrditi da li je smrt nakon vakcinacije slučajna ili povezana sa vakcinom“, navodi se u studiji. Međutim, autor je zaključio da ovaj pristup može ponuditi vredan uvid u procenu bezbednosti vakcine.
Epoch Times je kontaktirao Pfizer za komentar.
„Sličnost smrtnosti od vakcine u SAD“
Komentarišući studiju, kardiolog dr Piter Mekala je rekao da su podaci o „vakcinaciji i smrti od COVID-19 u Japanu veoma slični smrtnim slučajevima od vakcine u slučajevima u SAD/domaćim slučajevima u VAERS-u“, prema postu od 9. decembra. „Snažno podržava uzročnost za skoro 1150 uočenih neposrednih smrti.
VAERS je prijavio 18.188 smrtnih slučajeva od vakcinacije protiv COVID-19 do 29. septembra 2023. godine, pri čemu je 1.150 umrlo istog dana kada su primili vakcinu.
Pored toga, prijavljeno je 2.040 pobačaja, 9.053 srčanih udara, 17.433 trajnih invaliditeta, 5.057 slučajeva miokarditisa/perikarditisa i 36.184 teške alergijske reakcije.
Udruženje američkih lekara i hirurga takođe je podelilo japansku studiju na X.
Autor studije je pojasnio da nisu dobili „nikakvu finansijsku podršku“ ni od jedne organizacije za svoj rad.
Brojne druge studije su takođe povezale vakcine protiv COVID-19 sa većom stopom smrtnosti. Izveštaj Correlation Research in the Public Interest od 17. septembra otkrio je da se u 17 analiziranih zemalja smrtnost od svih uzroka povećala kada su vakcine protiv COVID-19 bile distribuirane.
Devet od ovih 17 zemalja nije imalo uočljiv višak smrtnih slučajeva nakon što je SZO proglasila pandemiju u martu 2020. Višak smrti počeo je tek sa kampanjom vakcinacije.
U 15 od 17 nacija došlo je do neviđenih vrhunaca smrtnosti od svih uzroka u januaru i februaru 2022. godine, što se poklopilo ili je usledilo sa uvođenjem dodatnih vakcina.
Studija je procenila 1,74 miliona viška smrtnih slučajeva u 17 zemalja tokom perioda vakcinacije, što iznosi otprilike 1 na 800 injekcija.
U međuvremenu, Japan je odobrio prvu mRNA vakcinu protiv COVID-19 na svetu koja se samo-pojačava, iako proizvođač nije objavio podatke o bezbednosti ili efikasnosti vakcine.
Najnovija iteracija mRNK vakcine je još snažnija od sadašnje verzije, jer generiše više šiljastih proteina u ljudskom telu.