SARADNJA SA KINOM: FONDACIJA GEJTS NA PROMOCIJI PEKINŠKOG GLOBALNOG MEDICINSKOG DELOVANJA
U januaru 2020. Fondacija Bil i Melinda Gejts najavila je da će donirati 10 miliona dolara za suzbijanje širenja koronavirusa u Kini i Africi.
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
Fondacija Gejts blisko je sarađivala sa Pekingom kako bi omogućila prodaju lekova kineske proizvodnje izvan Kine, otkrili su novi e-mailovi.
Dokumente, nedavno objavljene od američkog Nacionalnog instituta za alergije i zarazne bolesti (NIAID) pod vođstvom dr. Entonija Faučija, došla je do njih američka aktivistička grupa Judicial Watch posredstvom zahteva Zakona o slobodi pristupa informacijama.
E-poruke sadrže izveštaj od 5. septembra 2017. Ping Chen, predstavnik NIAID-a u Kini, koji je svojim kolegama rekao da je prisustvovao sastanku Gejts Fondacije da je „u početku planirao da govori o globalnim naporima za iskorenjivanje malarije“.
Učesnici su, međutim, „završili razgovor o opštoj kineskoj politici i trenutnim strategijama fondacije u Kini , o izgradnji kapaciteta kako bi se pomoglo Kini da podigne svoje nacionalne standarde i iskoristi kineske resurse za pomoć drugima“, navodi Ping.
Spomenuo je Gejts Fondaciju koja finansira kinesku Nacionalnu agenciju za medicinske proizvode, ranije poznatu kao Kineska agencija za hranu i lekove za imenovanje iskusnih Kineza-Amerikanaca koji su radili u američkoj FDA-i za rad u kineskoj agenciji.
Ping je takođe tvrdio da Gejts Fondacija „radi sa kineskom vladom“ na promociji medicinskog uticaja Pekinga u zemljama, uključujući i one u Africi.
„Preciznije, pomaže kineskim kompanijama da steknu predkvalifikaciju za lekove kako bi se lekovi proizvedeni u kineskim kompanijama mogli prodavati izvan Kine, pomaže Kinezima u uspostavljanju bilateralne saradnje sa određenim zemljama u Africi, uči Kineze kako da mobillišu resurse, i pomaže podizanju kineskog glasa o upravljanju postavljanjem predstavnika iz Kine na važne međunarodne pozicije kao savetnike i da prikažu predanost Kine ”, izjavila je prestavnica NIAID-a.
U poslednjih nekoliko godina Kina je proširila svoj uticaj u Africi, a američka organizacija Heritage Foundation u prošlogodišnjem izveštaju tvrdi da „Peking verovatno ima bolji nadzorni pristup Africi nego bilo gde drugo, izgradivši i renovirajući najmanje 186 afričkih vladine zgrade ”.
Odvojeno u e-poruci, Ping se osvrnuo na sastanak sa grupom iz projekta Global Virome (GVP), čiji je cilj rešavanje „epidemija i pandemija visokog uticaja“, a delomično ga finansira USAID (Agencija Sjedinjenih Država za međunarodni razvoj).
„Šef projekta, Peter Daszak iz The EcoHealth Alliance-a, je privatni istražitelj koji finansira NIAID. Njegov saradnik na Institutu za virusologiju u Vuhanu (WIV) u Kini odlično je obavio posao sa koronavirusom među kineskom populacijom slepih miševa ”, istakao je predstavnik NIAID-a.
Ping je očigledno mislio na zamenicu direktora WIV-a Shi Zhengli, vrhunskog kineskog virusologa, koju su kineski mediji prozvali „žena slepi miš“ zbog doslednog rada sa koronavirusom kod slepih miševa i koja je uvrštena u 100 najuticajnijih ljudi časopisa Time 2020.
Ubrzo nakon što je NIAID objavio e-poštu, predsednik Judicial Watch-a Tom Fitton zatražio je od Gates Fondacije da „objasni vladin izveštaj o svojoj pomoći i zalaganju za Kinu“. Organizacija se još nije oglasila po ovom pitanju.
NE PROPUSTITE NAJNOVIJI VELIKI INTERVJU IZ BUNKERA! MARIO ZNA I DR ŽELJKO ČVOROVIĆ!
Kina kritikuje američki Intel izveštaj o poreklu COVID-a
E-poruke stižu nakon što je kineska ambasada u Vašingtonu oborila nedavno obavljeni izveštaj američke obaveštajne službe o poreklu pandemije COVID-19, tvrdeći da dokument nema naučni kredibilitet i pogrešno sugeriše da Peking ometa globalnu istragu o poreklu smrtonosne epidemije.
U izveštaju su američke obaveštajne agencije utvrdile da COVID-19 „nije razvijen kao biološko oružje“, sugerišući da kineske vlasti nisu imale predznanja o virusu pre početne epidemije. Međutim, Kancelarija direktora Nacionalne obaveštajne službe (ODNI) i dalje je sugerisao da su prirodna izloženost i incident povezan sa laboratorijom „verovatni“ uzroci pandemije.
Peking je više puta odbacio tvrdnje Vašingtona da je COVID-19 nastao u laboratoriji u Vuhanu, upozoravajući Belu kuću da ne politikuje to pitanje. Kina se često poziva i na teorije koje sugerišu da je koronavirus procurio iz baze američke vojske Fort Detrick u Marilendu 2019. godine, insistirajući na tome da Vašington treba pozvati stručnjake Svetske zdravstvene organizacije (WHO) da istraže vojnu bazu Detrick.
Krajem Marta objavljen je izveštaj SZO-a u kojem se tvrdi da je “krajnje malo verovatno” da je koronavirus pobegao iz biološke laboratorije u Vuhanu. Kina je nedavno odbacila poziv SZO-a „da rade zajedno“ na drugoj istrazi UN-a o poreklu COVID-a, insistirajući na tome da je prva istraga dovoljna i da Peking preferira naučne nego političke napore kako bi otkrio kako je započela „najgora pandemija u ovom veku“.
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
NultaTačka/SputnikNews