Francuska revolucija! Sledi totalna blokada Pariza – Poljoprivrednici odbili ponude vlade (VIDEO)
Pozivi na revoluciju ponovo su u vazduhu Francuske jer su farmeri obećali da će nastaviti svoje traktorske proteste protiv globalističke zelene agende planiranom blokadom Pariza nakon što su odbili „ustupke“ vlade.
Nakon nedelju dana zatvaranja autoputeva širom zemlje, primoravajući političare svih prava da im dođu u susret na njihovom terenu, ustanak farmera treba da se spusti na francusku prestonicu jer nisu bili impresionirani kompromisima koje je predložio novopostavljeni premijer Gabriel Attall.
Pošto njihovi zahtevi nisu ispunjeni, farmeri su odlučili da pojačaju pritisak na metropolitanske liberalne elite koje glasaju za politiku zelene agende, a da ne osećaju posledice i ne dopuštaju da seosko stanovništvo pati.
Ono što se naziva „opsadom Pariza“, farmeri planiraju da zatvore najmanje sedam kritičnih ulaznih tačaka u grad i nagovestili su blokadu pijace Rungis, druge najveće veleprodajne pijace hrane na svetu koja opslužuje kao glavno čvorište za dostavu hrane u Pariz.
Rotšildov glodar Emanuel Makron, danas je poslao oklopna vozila na poljoprivrednike kako bi ih sprečio da uđu u Pariz. pic.twitter.com/GroMmxfpfp
— Mario ZNA (@MarioBojic) January 28, 2024
„Ideja je da ne postoje kamioni koji mogu da opslužuju prestonicu, da osiguraju da nijedan proizvod ne uđe u Pariz, da Parižani shvate da su im poljoprivrednici potrebni za život. Poručujem našim prijateljima u regionu glavnog grada: biće to duga nedelja“, rekao je za Le Figaro predsednik Unije mladih farmera Maksim Buizard.
Francusko ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da će rasporediti veliki broj bezbednosnih snaga oko Pariza.
Planirana blokada Pariza dolazi pošto su grupe poljoprivrednika odbile niz „ustupaka“ koje je ponudio Gabrijel Atal, koji je postao najmlađi premijer Francuske nakon što ga je predsednik Emanuel Makron postavio na tu funkciju ranije ovog meseca u pokušaju da oživi svoje novorođenče vlada.
Neofitski premijer je ponudio da ukine neka planirana povećanja poreza na poljoprivredni dizel, smanji propise i nepotrebnu papirologiju i uvede nove subvencije za organsku poljoprivredu i za račune za lečenje goveda. Atal je takođe rekao da će se vlada usprotiviti planiranom sporazumu o slobodnoj trgovini između Evropske unije i južnoameričkih zemalja „Merkosur” Argentine, Brazila, Paragvaja i Urugvaja, za koje se farmeri strahuju da će dodatno sniziti cene francuske poljoprivrede.
Mnogi od 140 zahteva koje su postavili poljoprivrednici Attal nije rešio u petak, pri čemu im je veći deo zelenih propisa nametnuo Brisel, a ne Pariz. Međutim, vlada Emanuela Makrona bila je glavni pobornik zelene agende u EU, i stoga će imati teško vreme da se distancira od implikacija klimatskih alarmističkih propisa bloka.
Šef najvećeg poljoprivrednog sindikata u zemlji FNSEA, Arnaud Rousseau, odmah je pozvao na „nastavku mobilizacije“ nakon što je Attal najavio svoje planove, dodajući: „Ono što je rečeno večeras ne smiruje bes, moramo ići dalje“.
Neuspeh u postizanju sporazuma sa poljoprivrednicima pojačao je politički pritisak na vladu u Parizu, a lider stranke desnog centra Les republikanci, Erik Sioti, pozvao je na „revoluciju“ u načinu na koji se poljoprivreda radi u Francuskoj.
Hard core! Francuski poljoprivrednici sinoć cu preorali drumove na ulazu u Pariz.
Zašto mejnstrim mediji ovo ne smeju da prikažu? Čega se plaše? pic.twitter.com/jYZ7v5zPxu
— Mario ZNA (@MarioBojic) January 28, 2024
„Makron i njegovi prijatelji su odlučili da povećaju količinu poljoprivrednog goriva“, rekao je Ciotti . „Zakon „Obnova prirode“ koji predviđa propadanje poljoprivrede podržali su u Briselu izabrani zvaničnici renesanse. Emanuel Makron je vatrogasac koji je podmetnuo požar koji je sam podmetnuo požar.
Ciotti je pozvao na minimalnu platu za poljoprivrednike od 1.500 evra, da vladu „ukloni obogaćujuće standarde” u poljoprivredi i „ukine sporazume o slobodnoj trgovini koji ugrožavaju poljoprivredu”.
Trgovina je postala glavni problem za poljoprivrednike širom Evrope u poslednje dve godine nakon ruske invazije na Ukrajinu, nakon čega je Brisel odlučio da otvori bescarinski uvoz poljoprivrednih proizvoda na svoje tržište iz bivše sovjetske države, preplavivši tržišta jeftinijim proizvodima i potkopavajući lokalni farmeri.
Bivša predsednička kandidatkinja i aktuelna liderka Nacionalnog mitinga (RN) u francuskom parlamentu, Marin Le Pen okrivila je „Makronovu Evropu” za trenutni položaj poljoprivrednika, rekavši da su predsednikovi predstavnici u Evropskom parlamentu podržali „svu slobodnu trgovinu sporazuma”.
„Kako sada mogu da se izjasne da žele da se bore protiv nelojalne konkurencije?“ pitao je populistički lider tokom posete farmerima u Radingem-en-Vepesu.
Oni su sedam godina na vlasti, koliko dugo da se ponašamo naivno?“