Modernina nova mRNA vakcina protiv raka isprobana na pacijentima u Velikoj Britaniji
Eksperimentalna nova mRNA vakcina za rak se testira na britanskim pacijentima.
Poznato kao mRNA terapija, novi tretman raka iz Moderne je primenjen pacijentima u bolnici Hamersmit u zapadnom Londonu. Ispitivanje ima za cilj da proceni bezbednost i efikasnost terapije u lečenju melanoma, raka pluća i drugih solidnih tumora.
The Guardian izveštava: Novi tretman koristi genetski materijal poznat kao informaciona RNK – ili mRNA – i funkcioniše tako što predstavlja uobičajene markere iz tumora imunološkom sistemu pacijenta.
Cilj mu je pomoći da prepozna i bori se sa ćelijama raka koje izražavaju te markere.
UŽIVO! SREDA OD 20h! TRAKTOROM PROTIV GLOBALIZMA! OVO NE SMETE DA PROPUSTITE!
„Nove imunoterapije raka zasnovane na mRNK nude put za regrutovanje sopstvenog imunološkog sistema pacijenta za borbu protiv raka“, rekao je dr David Pinato sa Imperijalnog koledža u Londonu, istraživač koji je vodio ispitivanje u Velikoj Britaniji.
Pinato je rekao da je ovo istraživanje još uvek u ranoj fazi i da mogu proći godine pre nego što postane dostupno pacijentima. Međutim, novo ispitivanje postavljalo je ključne temelje koji bi mogli pomoći u razvoju manje toksičnih i preciznijih novih terapija protiv raka. „Ovi su nam očajnički potrebni da preokrenemo tok protiv raka“, dodao je on.
Slovački premijer naredio hitnu istragu o milionima smrti od mRNA injekcija https://t.co/IEbmCawc2R
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) February 5, 2024
Brojne vakcine protiv raka su nedavno ušle u klinička ispitivanja širom sveta. One spadaju u dve kategorije: personalizovane imunoterapije protiv raka, koje se oslanjaju na ekstrakciju sopstvenog genetskog materijala pacijenta iz tumora; i terapeutske imunoterapije protiv raka, kao što je terapija mRNA koja je nedavno lansirana u Londonu, koja je „gotova“ i prilagođena određenoj vrsti raka.
Primarni cilj novog ispitivanja – poznatog kao Mobilize – je da se otkrije da li je ova vrsta terapije mRNA sigurna i da li je tolerišu pacijenti sa rakom pluća ili kože i može li smanjiti tumore. U nekim slučajevima će se primenjivati sam, a u drugim u kombinaciji sa postojećim lekom protiv raka pembrolizumabom.
Istraživači kažu da, iako je eksperimentalna terapija još u ranim fazama testiranja, nadaju se da bi na kraju mogla dovesti do nove opcije lečenja karcinoma koje je teško lečiti, ako se pokaže da je pristup siguran i efikasan.