„Neto nulta“ emisija ugljen-dioksida je plan iz Davosa za uništavanje zaliha hrane
Program „Net Zero“ Svetskog ekonomskog foruma (WEF) je zapravo zavera da se uništi snabdevanje hranom i eliminiše radnička klasa, upozorava se u novom izveštaju.
Istraga Instituta za studije zajednice (ICS) otkrila je da neizabrani globalisti u WEF-u i Ujedinjenim nacijama (UN) koriste strahove od „klimatskih promena” da preuzmu kontrolu nad masama.
Dok uspostavlja UN kao jedinstvenu svetsku vladu za borbu protiv „globalnog zagrevanja“, WEF nastoji da uništi snabdevanje hranom kakvo poznajemo i zameni tradicionalno uzgajano meso i mlečne proizvode proizvodima za masovnu javnu potrošnju koje kontrolišu globalisti.
Poslednjih godina, elite WEF-a pokušavaju da demonizuju poljoprivredu kroz izazivanje straha od „globalnog zagrevanja“.
Članovi WEF-a, poput odlazećeg „cara klime” Džona Kerija, insistiraju na tome da tradicionalna poljoprivreda može biti ugašena i zamenjena zato što nije u skladu sa ciljevima „Net Zero”.
Zabranom mesnih i mlečnih proizvoda, globalisti kao što su WEF i Bil Gejts (najveći američki vlasnik poljoprivrednog zemljišta) mogu da popune ove velike praznine u snabdevanju hranom sopstvenim veštačkim proizvodima.
Priprema se sukob neviđenih razmera, istorija sveta će se promeniti, Mario Zna 263, Uživo
Poslednjih godina, Gejts je bio zauzet promocijom svojih „mesnih“ proizvoda uzgojenih u laboratoriji koji omogućavaju proizvodnju lažne „govedine“ i „piletine“ u fabrikama bez potrebe za stokom i farmama.
U međuvremenu, WEF podstiče zabranu mesa i mlečnih proizvoda u „borbi protiv klimatskih promena“.
Prema WEF-u, rešenje je da se meso zameni „hranom na bazi insekata“.
U izveštaju ICS-a pod naslovom „Naše putovanje do neto nule“ zaključeno je da WEF gura „neto nulu“ da „siromašne učini siromašnijim, a zajednice koje se bore sa egzistencijom dalje gurne u deprivaciju i isključenost“.
Izveštaj ICS-a pokazuje da će prelazak na neto nulu dovesti do porasta nezaposlenosti, pošto su industrije koje intenzivno koriste ugljenik nasilno restrukturisane.
Kao rezultat toga, hrana će postati ograničena i skuplja.
Mark Zakerberg se sprema za “sudnji dan”! Vlasnik Facebook-a kupuje zlato dok planira selidbu u svoj podzemni BUNKER https://t.co/7EEYgTGZnP
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) March 4, 2024
Meso i mlečni proizvodi postaće luksuz u kome će uživati samo bogati, dok će šira javnost biti primorana da konzumira veštačku prerađenu „hranu“.
U izveštaju se upozorava da će „eko-prijateljske” promene koje će javnost biti prinuđena da izvrši, kao što je izolacija naših domova ili prelazak na električne automobile, biti izuzetno teške „za domaćinstva sa niskim primanjima”.
ICS zaključuje da je najsiromašnijih 40 odsto domaćinstava u opasnosti da „padnu u tranziciono siromaštvo“.
Koliko god da je ova statistika šokantna, izveštaj nije bezveze.
Tim istraživača iz ICS-a, Triniti koledža u Dablinu i univerziteta u Lidsu i Jorku temeljno je pregledao promene politike i instrumente – subvencije, oporezivanje i tako dalje – koji će se najverovatnije pokazati efikasnim u smanjenju emisije CO2.
I zaključili su da će ove Net Zero mere smanjiti životni standard za mnoge ljude u Sjedinjenim Državama i drugim zapadnim zemljama.
U međuvremenu, nacije poput komunističke Kine, koje dobijaju drugačiji pristup politici zelene agende, neće biti pogođene promenama „Net Zero“ i njihove ekonomije će moći slobodno da napreduju.
U suštini, opšti efekat Net Zero je sličan efektu regresivnog oporezivanja.
Baš kao što će porez koji je isti za sve najviše naštetiti onima koji najmanje zarađuju, Net Zero politike nanose više bola onima koji su najmanje dobrostojeći.
Međutim, ovo neće uticati samo na najsiromašnije.
Kako ICS upozorava, čak i „domaćinstva sa srednjim prihodima koja ranije nisu bila u finansijskoj nesigurnosti“ mogla bi da se bore sa teškoćama.
Izveštaj takođe naglašava druga razaranja koja je doneo Net Zero.
Na primer, dodatni troškovi i teškoća putovanja automobilom će smanjiti mogućnosti ljudi za slobodno vreme.
Izveštaj svakako ne govori o lošim stranama Net Zero.
Ali to ne dovodi u pitanje samu zelenu tranziciju.
Umesto toga, poziva se na „pravednu“ tranziciju kako bi se ublažio socijalno-ekonomski bol izazvan – kašika šećera da bi se dejstvo leka smanjilo.
U izveštaju se čak žale da nedostatke koje donose Net Zero politike iskorišćavaju „oni koji su protiv prelaska na Net Zero“.
Pominjući populističko protivljenje anti-automobilskim šemama kao što su zone niske emisije i naselja sa malim prometom, kaže se da neki aktivisti „provociraju politička žarišta i građanske pobune u vezi sa ’pravima i slobodama’“.
Da bi se zaobišlo takvo protivljenje, izveštaj poziva na veće učešće javnosti u kreiranju politike Net Zero.
Tranzicijom se, kaže se, može „pravičnije upravljati glasom i učešćem domaćinstava i zajednica na koje utiče“.
Ipak, u kontekstu izveštaja koji razotkriva užasne lišenosti koje će Net Zero imati u društvu, ovaj poziv na veće učešće zvuči isprazno.
Zvuči kao pokušaj mobilisanja siromašnih za sopstveno osiromašenje.
Istina, Net Zero će biti užasan cilj, bez obzira na to kako je oblikovan.
Hodamo u snu ka ekonomskoj i socijalnoj katastrofi.
Krajnje je vreme da se probudimo.