Kanada sledi Agendu Svetskog ekonomskog foruma: „Globalni porez na ugljenik“
Kanadska vlada potpisala je sporazum sa Svetskim ekonomskim forumom (WEF) kojim će Kanada početi da plaća porez neizabranoj globalističkoj organizaciji kako bi se navodno „borila protiv klimatskih promena“.
Vlada kanadskog premijera Džastina Trudoa potpisala je WEF-ov globalni poreski sporazum.
Plan je deo Nove globalne poreske agende WEF-a.
Kada globalističke zemlje širom sveta potpišu sporazum, vlade će uplaćivati milijarde dolara godišnje u WEF-ov program globalnog poreza na ugljenik.
Sporazum uključuje preko 140 zemalja koje su pristale da potpišu multilateralni međunarodni ugovor koji se sastoji od dva stuba.
Prva faza je cilj oporezivanja multinacionalnih korporacija gde god da posluju.
Program uspostavljaju WEF i njegovi „Mladi globalni lideri“ koje nadgleda Organizacija za ekonomsku saradnju i razvoj (OECD).
OECD je još jedna globalistička međunarodna organizacija koja integriše korporativne agende sa vladinim politikama.
Kako je izvestio Slej njuz, WEF-ov osnivač i predsedavajući, profesor Klaus Švab, često navodi da su njegovi takozvani „Mladi globalni lideri“ „prodirali u kabinete“ velikih vlada širom sveta.
Premijer Trudo je naveden kao jedan od „mladih globalnih lidera” WEF-a zajedno sa nekoliko drugih svetskih lidera.
Švab likuje što su Trudo, francuski predsednik Makron pod kontrolom WEF-a.
Zakonodavci u Velikoj Britaniji planiraju zabranu prodaje cigareta za sve rođene nakon 2009. https://t.co/OnawaZOFcn
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) April 18, 2024
„Mlade globalne lidere“ navodno obučava WEF pre nego što budu postavljeni na vladine pozicije, ostajući lojalni neizabranoj organizaciji sa sedištem u Švajcarskoj.
Samo u Kanadi, Trudo, zamenica premijera Christia Freeland i lider Nove demokratske partije Jagmeet Singh su svi poznati kao „Mladi globalni lideri“.
Prema Švabu, međutim, „više od polovine“ Trudoovog kabineta je pod kontrolom WEF-a.
Prema WEF-ovom sporazumu o globalnom minimalnom porezu, multinacionalne kompanije podležu poreskoj stopi od 15% bez obzira na zemlju u kojoj posluju.
Navedeni cilj ovog poreza je da spreči multinacionalne kompanije da iskoriste prednosti takozvanih poreskih rajeva poput Švajcarske i Irske.
Praksa poreskog raja je kada će kompanija imati sedište u zemlji sa niskim porezom, dok će većinu svog profita ostvariti u zemljama poput SAD.
Nije iznenađujuće da je Kanada među prvima koji su se obavezali na potpisivanje sporazuma.
Zakonodavci u Velikoj Britaniji planiraju zabranu prodaje cigareta za sve rođene nakon 2009. https://t.co/OnawaZOFcn
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) April 18, 2024
Nova globalna poreska agenda WEF-a biće implementirana u fazama, prvo za ciljne međunarodne korporacije pre nego što se na kraju proširi na univerzalni globalni poreski sistem koga će nametnuti narodu.
Prvi stub ove šeme uključuje brendiranje poreza WEF-a kao poreza na digitalne usluge, koji će Kanada koristiti za ciljanje kompanija koje koriste podatke Kanađana pre nego što ih proširi na druge oblasti.
Prema Budžetu za 2024., „Kanada ponovo potvrđuje svoju posvećenost prvom stubu i nastaviće da marljivo radi na finalizaciji multilateralnog sporazuma i dovođenju novog sistema na snagu čim kritična masa zemalja bude spremna.
„Međutim, s obzirom na uzastopno međunarodno kašnjenje u primeni multilateralnog sporazuma, Kanada ne može da čeka pre nego što preduzme akciju.
Drugi stub će uključivati uvođenje ostatka šeme koja uspostavlja globalnu minimalnu stopu poreza na dobit preduzeća.
Prema budžetu, „Drugi stub plana je globalni minimalni poreski režim kako bi se osiguralo da velike multinacionalne korporacije podležu minimalnoj efektivnoj poreskoj stopi od 15 procenata na svoj profit gde god da posluju.
„Savezna vlada napreduje sa zakonodavstvom za sprovođenje režima u Kanadi, nakon konsultacija prošlog leta o nacrtu zakonskih predloga za novi Globalni zakon o minimalnom porezu.
Vlada planira da uskoro unese ovaj zakon u parlament.
Na površini, globalni porez na multinacionalne korporacije ne zvuči previše zabrinjavajuće.
Međutim, ovaj potez je samo odskočna daska daleko šireg programa WEF-a koji će gurnuti širu javnost u globalizaciju.
Cilj WEF-a je da uspostavi globalno telo koje diktira domaću poresku politiku suverenim nacijama širom sveta.
Građani širom sveta će plaćati „globalni porez na ugljenik“ neizabranoj korporativnokratskoj organizaciji koja tvrdi da se „bori protiv klimatskih promena“ dok služi kao jedinstvena globalna vlada.
Zaista, WEF je to naveo kao deo svoje šire nove globalne poreske agende.
Organizacija nastoji da ovu agendu usvoje zemlje širom sveta i već je „prodrla u kabinete“ suverenih nacija sa operativcima koji će to i ostvariti.
Tokom nedavne panel diskusije, članovi WEF-a izložili su planove za globalni korporativni porez.
Na pitanje da li bi to moglo dovesti do usvajanja drugih međunarodnih poreza, članovi WEF-a su se složili da je krajnji cilj uspostavljanje globalnog poreza na ugljenik.
Tokom godišnjeg samita WEF-a u januaru, jedan od najmoćnijih članova neizabrane organizacije pozvao je nacije da uvedu „poreze na ugljenik“ na globalnom nivou kako bi naterali javnost da „pređe“ u globalističku agendu o klimi.
Tokom panel diskusije na događaju u Davosu, ministar finansija Saudijske Arabije Mohamed Al-Jadaan izneo je planove za uvođenje „globalno koordinisanog sistema poreza na ugljenik“.
Prema Al-Jadaanu, sprovođenje globalnih „poreza na ugljenik“ nateralo bi javnost da podrži globalističku zelenu agendu, sviđalo se to nama ili ne.