Da li se scenario ponavlja? Globalni sastanak elite na Međunarodnom samitu o ptičijem gripu za planiranje „upravljanja masovnim smrtnim ishodom“
Globalna elita šalje svoje predstavnike na Međunarodni samit ptičijeg gripa (IBFS) kako bi razgovarali o temama uključujući masovne smrtne slučajeve, isporuku vakcina i kako kontrolisati narativ oko pandemije ptičijeg gripa na društvenim medijima.
IBFS će se održati u Arlingtonu, u Virdžiniji, pogodno blizu sedišta CIA-e u Lengliju, i održaće se od 2. do 4. oktobra ove godine.
Samit ptičijeg gripa veoma liči na Događaj 201, vežbu pripravnosti koju je organizovala Fondacija Bila i Melinde Gejts u partnerstvu sa Svetskim ekonomskim forumom u oktobru 2019., samo nekoliko meseci pre nego što su pandemiju Covida objavili svetu od strane mejnstrim medija.
Vežba za pripremu za pandemiju ptičjeg gripa dolazi u trenutku kada vlada Sjedinjenih Država povećava prenosivost i smrtnost virusa ptičjeg gripa H5N1 kroz eksperimentisanje sa povećanjem funkcije.
Atmosfera ključa, pred nama su dani odluke | Branimir Nestorović | Mario Zna, 285 Uživo
Džon Flitvud izveštava: Vladi je dozvoljeno da koristi patogene kao što je ptičiji grip GOF zbog „rupe“ u međunarodnom sporazumu o biološkom oružju (BVC) koji dozvoljava vlastima da proizvode biološko oružje od najopasnijih patogena poznatih čovečanstvu tako dugo pošto je navedena svrha za „miroljubive upotrebe“ kao što je razvoj vakcine.
Uzgred, SAD su u isto vreme konstruisale novu mRNA vakcinu za ptičji grip H5N1, pristajajući da plate proizvođaču vakcine Moderna Inc. 176 miliona dolara za projekat sa sredstvima Ministarstva zdravlja i ljudskih usluga (HHS).
Čelnici američke Uprave za hranu i lekove (FDA) nagovestili su da će agencija preskočiti rigorozan proces odobravanja lekova za vakcine protiv ptičjeg gripa, kao što je uradila za vakcine protiv COVID-19 kada je koristila kontroverzni alat za odobrenje za hitnu upotrebu (EUA).
Ovo je uprkos tome što već postoje bezbedni, efikasni i široko dostupni medicinski tretmani protiv ptičijeg gripa.
Vlada je od 2017. godine ovlastila samo dve porodice virusa za eksperimentisanje sa GOF-om(povećanjem funkcije): koronavirus i grip.
Koronavirus je izazvao pandemiju COVID-a 2019, a sada grip očigledno izaziva sledeću pandemiju.
To što su jedine dve porodice virusa iza poslednje i nadolazeće pandemije upravo patogeni koje je vlada koristila za eksperimentisanje, postavlja pitanja o vladinim akcijama i namerama.
Pitanja su posebno opravdana s obzirom na to da su i zakonodavna i izvršna vlast početkom godine požurile sa velikim proračunom o potrošnji kojim je izdvojeno više od milijardu dolara za buduću pandemiju gripa, mnogo pre nego što su mejnstrim zdravstveni ili medijski izvori podigli uzbunu u vezi sa ptičijim gripom.
Tajming je primorao zdravstvene stručnjake da se zapitaju da li je nadolazeća pandemija ptičjeg gripa nastala spontano ili predstavlja koordinirani napad biološkim oružjem.
„Izuzetno sam zabrinut što javnost neće moći da poveže tačke“, kaže dr Ričard Bartlet, dobitnik nagrade za zaslužne usluge odeljenja za zdravstvo i ljudske usluge Teksasa. „Predviđam da će se isti scenario koji je korišćen tokom COVID-a koristiti tokom ove potencijalne buduće pandemije ptičijeg gripa.
„Moramo da razmotrimo mogućnost da ćemo imati posla sa biološkim oružjem, a ne prirodnim fenomenom“, dodao je direktor hitne pomoći i bivši savetnik u „Radnoj grupi za zdravstvene disparitete“ guvernera Teksasa Rika Perija.
Rokfeleri su stvorili 990 institucija, fondacija i aktivističkih grupa za „klimatske promene” https://t.co/BP0SBly64c
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 10, 2024
„Možda će biti da će mejnstrim poruka i propaganda koja se emituju američkom narodu nazvati grip normalnim ‘Flu A’ koji se pojavio u prirodi, dok je u stvarnosti to masovni događaj biološkog oružja sa virusom gripa koji je genetski modifikovan u laboratoriji.”
Na kraju krajeva, američka vlada ima groznu i dugu istoriju ispuštanja opasnih patogena na nedužne civile i vojno osoblje bez njihovog znanja ili saglasnosti.
Sada, kao dodatak koordinaciji, zakazan je „Međunarodni samit o ptičjoj gripi“ koji će se održati u Vašingtonu 2-4. oktobra kako bi se zemlja pripremila za strategije upravljanja.
Samit podiže zabrinutost zbog sličnosti sa događajem koji je održan u Njujorku samo nekoliko nedelja pre izbijanja pandemije COVID-a.
Taj događaj, nazvan Događaj 201, bila je vežba simulacije pandemije koja je sprovedena 18. oktobra 2019. godine u Njujorku.
Zajednički su ga organizovali Centar za zdravstvenu bezbednost Džons Hopkins, Svetski ekonomski forum (WEF) i Fondacija Bila i Melinde Gejts.
Pandemija COVID-a je počela tog decembra, primoravajući mnoge da ukažu na Događaj 201 kao dokaz da su globalne sile orkestrirale pandemiju COVID-a.
Poput događaja 201, novi samit o ptičijem gripu okupiće stručnjake, kreatore politike i predstavnike iz različitih sektora, uključujući zdravstvo, veterinu, epidemiologiju i industriju.
„Praktična“ radionica i obuka će uključivati „tehnike nadzora, „laboratorijsku dijagnostiku“ i „planiranje odgovora na epidemiju“.
Učesnici će izraditi strategiju spremnosti, odgovora i budućih implikacija potencijalne epidemije ptičijeg gripa, uspostavljajući platformu za globalnu koordinaciju i omogućavanje partnerstava.
Dnevni red sastanka je osmišljen tako da pokrije širok spektar tema relevantnih za različite sektore pogođene ptičijim gripom.
Ovi uključuju:
Preduzeća: Sesije će se fokusirati na planiranje kontinuiteta poslovanja, alokaciju resursa i strategije za smanjenje rizika. Polaznici će naučiti o obezbeđivanju lanaca snabdevanja, navigaciji bezbednosnim protokolima putovanja i optimizaciji pokrića osiguranja kako bi se obezbedio nesmetani rad tokom epidemije.
Radno mesto: Diskusije će se usredsrediti na obezbeđivanje prioritetne distribucije antivirusnih sredstava za osnovne radnike, rešavanje prekida lanca snabdevanja, upravljanje nedostatkom osoblja i održavanje kontinuiranih operacija usred smanjenja radne snage.
Bolnice: Pripremljenost zdravstvenog sistema biće ključni fokus, sa sesijama o kliničkim uticajima, upravljanju hitnim reakcijama i ulozi vladinih agencija za javno zdravlje u kriznim situacijama.
Oni koji prvi reaguju: Jačanje sposobnosti i koordinacije osoba koje prve reaguju će se baviti, zajedno sa efikasnim strategijama komunikacije u kriznim situacijama i jačanjem međunarodne saradnje za brzo reagovanje.
Vojska: Samit će takođe pokriti ulogu vojnih i hitnih operativnih centara u zaštiti javnog zdravlja i održavanju osnovnih usluga tokom pandemije.
- Ključne teme o kojima će se razgovarati uključuju:
- Planiranje upravljanja masovnim smrtnim slučajevima
- Nadzor i upravljanje podacima
- Strategije spremnosti zajednice
- Dostava vakcina i antivirusnih lekova
- Medicinske kontramere
- Socio-ekonomski uticaji na živinarsku i stočarsku industriju
„Dobro došli na Međunarodni samit o ptičijem gripu, gde se bavimo hitnim problemima u vezi sa nedavnim razvojem ptičjeg gripa“, navodi se u brošuri za samit.
„S pojavom visoko virulentnog soja ptičijeg gripa koji pogađa i stoku i ljude, neophodno je da se okupimo kako bismo razgovarali o spremnosti, strategijama reagovanja i budućim implikacijama ove situacije koja se razvija.“
Ostaje da se vidi da li će pandemija ptičijeg gripa početi u nedeljama nakon samita, kao što je COVID pratio događaj 201.
Nulta Tačka/TPV