ILON MASK razotkrio CENZURU EVROPSKE UNIJE! Nakon što je Brisel udario na X, milijarder rešio da progovori
Vlasnik X-a/Tvitter-a Elon Musk tvrdi da je Evropska unija pokušala da ga uceni da dozvoli tajnu cenzuru po nalogu Brisela, i optužio je druge društvene platforme da su takav dogovor sprovele sa globalistima iz EU.
Evropska unija je u petak odlučila da prikaže svoj novi Zakon o digitalnim uslugama (DSA), optužujući Elona Maska za kršenje ovih pravila Evropske unije na svojoj platformi i preteći kaznama. Musk je odmah uzvratio, rekavši da je sama DSA izvor „dezinformacija“ i navodeći da je Evropska unija pokušala da posreduje u tajnom dogovoru s njim kako bi se postigla cenzura pod kontrolom EU.
U svojoj tvrdnji je napisao: „Evropska komisija je ponudila [X-u] nezakoniti tajni dogovor: ako bismo tiho cenzurisali govor, a da nikome nismo rekli, neće nas kazniti. Musk je tvrdio da su „druge platforme prihvatile taj dogovor“, ali da on nije.
Musk je dalje rekao: „Radujemo se veoma javnoj bitci na sudu, kako bi građani Evrope mogli da znaju istinu.
NOVO! CELA SRBIJA OVO GLEDA! NESTOROVIĆ U NOVOJ EPIZODI PODKASTA MARIO ZNA
Lider Bregzita Najdžel Faraž – koji se dugo protivio sklapanju dogovora iza zatvorenih vrata Evropske unije i nejasnim praksama u svojoj uspešnoj kampanji da izvuče Britaniju iz bloka i udalji se od uticaja Brisela – odgovorio je na Maskovu tvrdnju u petak uveče, rekavši sa odobravanjem: „ Ilon Mask otkriva istinu o EU. Kakav momak.”
Kako je danas naveo Rojters , Evropska unija je optužila X da je nedovoljno transparentan i napominje da pravila zahtevaju da platforme društvenih medija rešavaju „ilegalni sadržaj“ i „rizike po javnu bezbednost“. Evropska unija je takođe saopštila da je nezadovoljna X-ovim sistemom plave provere, rekavši da on „ne odgovara industrijskoj praksi“.
Prema izveštaju, ako X/Musk odbije da se povinuje zahtevima Evropske unije, blok bi mogao da pokuša da kazni kompaniju sa šest odsto njenog globalnog prometa i „zahteva značajne promene“ u načinu upravljanja kompanijom.
Tviteru bi, teoretski, uopšte moglo da bude zabranjeno da radi u Evropi.
Kao što je objavljeno prošle godine o pokretanju DSA:
Prema nedavno usvojenom Zakonu o digitalnim uslugama (DSA), koji je blok opisao kao pružanje „nivo javnog nadzora bez presedana“ na internetu, Evropska komisija će do avgusta staviti najmanje 19 onlajn platformi pod najstroži nivo cenzure.
Najavljujući meru, evropski komesar za unutrašnje tržište Thierri Breton rekao je: „S velikim obimom dolazi i velika odgovornost“, dodajući: „Oni neće moći da se ponašaju kao da su preveliki da bi brinuli o njima“.