Izazivanje nestašice hrane: Britanski farmeri su navodno plaćeni da ne uzgajaju hranu
Britanski farmeri su navodno plaćeni da ne uzgajaju hranu u okviru šeme koju je smislio Dauning strit, piše Daily Expose.
Nezavisna kuća je objavila snimak Kita Endruza, farmera iz Kornvola, koji razrađuje ovu konkretnu šemu. Prema njegovim rečima, poljoprivrednicima je ponuđeno 2.500 funti za naredne tri godine ako u tom periodu ne uzgajaju useve za ishranu.
„Oraću njivu, ubaciću jari ječam. Dobiću 440 funti od vlade po jutru. Zatim, kada je u pitanju veličina useva, ostavite je da istrune u zemlji. Dakle, ja ne dobijam [nikakvu] slamu za stoku, ne dobijate ništa za svoj hleb, za sve što proizvodimo“, rekao je Endruz.
Endruz je otkrio da ga njegov računovođa ohrabruje da se prijavi na program kako bi izbegao kupovinu đubriva. Sa samo 250 funti po toni, cena đubriva je porasla na 1.000 funti po toni otkako je izbio rat Rusije i Ukrajine i Evropa uvela antiruske sankcije.
„Da bih oplodio vašu hranu, moram da kupim đubrivo po ceni od 1.000 funti po toni. Tako da sada imam usev koji ne moram da prskam. Ne moram da šaljem nikog tamo sa traktorom. Ne moram da ga đubrim i mogu samo da ga ostavim u zemlji da istruli.”
Expose nije mogao da utvrdi detalje o tome kada je Endruz održao govor. Međutim, program na koji se on odnosio postoji već nekoliko godina. Vremenom je proširen, a podsticaji su se povećavali.
Vrhunski doktori upozoravaju da lipidne nanočestice u mRNA vakcinama izazivaju tešku bolest i smrt https://t.co/tSBmiJCwR2
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 24, 2024
Ovaj program pod nazivom Inicijativa za održivu poljoprivredu (SFI) pokrenulo je Britansko odeljenje za životnu sredinu, hranu i ruralna pitanja (DEFRA) 2022. godine. On podstiče poljoprivrednike da sade živu ogradu umesto useva i otvoren je za sve poljoprivrednike sa kontrolom upravljanja.
SFI samo promoviše NESIGURNOST HRANE
„Ne postoji minimalna ili maksimalna površina zemljišta ili dužina žive ograde, tako da farmeri mogu da biraju koliko zemlje će pokriti svojim SFI sporazumom“, rekao je državni ministar za hranu, poljoprivredu i ribarstvo Mark Spenser.
U septembru 2023. DEFRA je objavila blog koji je navodno branio SFI. „Kroz SFI, naš cilj je da podržimo poljoprivredu i farmere. Želimo da zaštitimo i poboljšamo životnu sredinu, proizvodnju hrane i sigurnost hrane“, navodi se u blogu.
U stvarnosti, SFI samo promoviše nesigurnost hrane pod maskom borbe protiv „klimatskih promena“ i postizanja „neto nula“ ciljeva. Umesto da sade preko potrebne useve za rešavanje problema snabdevanja hranom, poljoprivrednici su podstaknuti da na neodređeno vreme ostave svoju zemlju netaknutu.
„Poljoprivrednicima i široj javnosti ne treba reći da je primarna svrha poljoprivrede proizvodnja hrane“, dodaje Expose. Racionalna vlada bi, nastavio je, „sprovela politiku da podrži poljoprivrednike da uzgajaju više hrane, a ne manje“.
Dauning strit je tek u maju 2024. shvatio svoju grešku. Šema se pokazala toliko popularnom među poljoprivrednicima koji su u nevolji da je britanska vlada bila primorana da sprovede akciju, upozoravajući da uzgajivači mogu da uzmu samo 25 odsto svoje zemlje iz direktne proizvodnje hrane za ekološke projekte.
Čak je i Spenser bio primoran da odstupi od SFI-ja, napominjući da je „uvek nameravao da to primeni na manjim površinama na kopnu“. On je nastavio: „Proizvodnja hrane je primarna svrha poljoprivrede i mi preduzimamo mere da razjasnimo ovaj princip.
Endruz nije jedini koji je upozoren na SFI. Bivši voditelj „Top Gear-a“ Džeremi Klarkson izdao je slično upozorenje u tekstu u Sandej Tajmsu.
„Prijavio sam se za vladinu šemu ekoloških grantova i sadiću stvari koje nisu hrana na tri polja. Dobre su za tlo i dobre su za moj bankovni bilans. Ali to znači da ne uzgajam stvari koje ljudi mogu da jedu“, napisao je.
„Znam jednog čoveka koji je 60 odsto svoje farme oduzeo od proizvodnje hrane, i nije sam. Ali šta ako želite malo hleba? Moraćete da nabavite veknu od pšenice koja je uzgajana u inostranstvu. I kako je to dobro za globalno zagrevanje?“
Nulta Tačka/InfoWars