NAŠI U KANADI DA SE SPREME! KANADA NAJAVLJUJE PLAN ZA SPAJANJE SA KINESKIM KOMUNISTIČKIM SOCIJALNIM BODOVANJEM
Kanadska vlada je izjavila da se preduzeća moraju pripremiti za spajanje sa orvelovskim sistemom socijalnih bodova komunističke Kine.
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
Kanadska vlada je u aprilu 2020. izdala smernice za preduzeća da se pripreme za prilagođavanje kineskom sistemu korporativnih društvenih kredita (CSCS), izdanaku svog programa bodovanja društvenih kredita za pojedince.
Na web stranici kanadske vlade je objašnjeno:
Kina je razvila sistem korporativnih društvenih kredita (CSCS) kako bi osigurala korporativnu usklađenost i poboljšala ponašanje kompanija koje posluju u Kini. To je deo plana Narodne Republike Kine za izgradnju jedinstvenog, standardizovanog sistema ugleda za domaće i strane kompanije.
Sistem dotiče gotovo sve aspekte poslovanja kompanije u Kini. On ocenjuje performanse i ponašanje kompanija, analizirajući ocene za određene teme (npr. Porez, carinu i zaštitu okoline) i evidenciju usklađenosti (npr. U slučajevima protiv monopola, prenosu podataka, cenama i licencama).
Automatizovani sastav prikuplja podatke, obrađuje ih i ocenjuje prema definisanim zahtevima. Na osnovu njihovog rejtinga, kineske vlasti će nagraditi preduzeća sa „dobrim“ i sankcionisati one sa „lošim“ ponašanjem.
U smernicama se navodi da će se kanadska preduzeća meriti i bodovati u skladu sa kineskim CSCS-om, koji će uključivati praćenje svih njegovih aktivnosti u komunističkoj zemlji.
“Svaka kompanija bi trebala očekivati da CSCS prati sve njihove aktivnosti i operacije u Kini. Preduzeća će se suočiti sa pojačanim nadzorom svojih svakodnevnih operacija kada Kina u potpunosti implementira sistem ”, navodi se na web stranici.
Kanadske kompanije će takođe dobiti nagrade ili će se suočiti sa kaznenim merama, zavisno o tome kako poštuju standarde koje diktira Kina.
Poslovanje bi se moglo suočiti ne samo sa naknadama i revizijama zbog neispunjavanja kineskih korporativnih standarda, već i sa „javnim okrivljavanjem i sramotom“ i stavljanjem na crnu listu komunističke nacije:
Nasuprot tome, ako kanadske kompanije pristanu na kineske standarde, mogle bi primiti niže porezne stope i ubrzati obradu putem kineske carine.
Vlada priznaje da će sleđenje kineskog CSCS sistema biti „izazov“ za kompanije zbog stroge infrastrukture kreditnih bodova zemlje odozgo prema dole koja se čak oslanja na treće strane da utvrde ponašanje korporacije.
“Usklađivanje sa regulatornim zahtevima sistema biće izazov za kompanije. To je uglavnom zbog strogosti, sveobuhvatnosti, zamršenosti i međusobne zavisne ocene. Samoprimena prirode CSCS-a takođe će stvoriti strateške izazove ”, navodi se u smernicama.
“Na primer, sistem čini firme odgovornim za ponašanje poslovnih partnera u lancu snabdevanja. To će ih izložiti riziku nepoštovanja usled radnji trećih strana. To bi mogao biti izazov za mala i srednja preduzeća koja nemaju čvrstu korporativnu infrastrukturu za usklađenost. ”
Drugim rečima, teret kanadskih kompanija nije samo stvaranje kvalitetnih proizvoda ili usluga, već to čine po strogim propisima Komunističke partije Kine.
Takav drakonski potez Kanade nije iznenađujući sa obzirom na to da je njen premijer Justin Trudeau pohvalio komunističku Kinu za njen diktatorski model „odozgo prema dole“.
Trudeau je 2013. rekao: „Ja zaista imam divljenje prema Kini jer im je njihova osnovna diktatura omogućila da okrenu svoju ekonomiju za sitniš i kažu:„ Moramo ići na zeleno … moramo početi ulagati u solarnu energiju . ‘”
UKOLIKO ŽELITE DA DOĐETE DO SLOBODNIH, PROVERENIH I ZABRANJENIH INFORMACIJA, PRATITE REDAKCIJU NULTE TAČKE NA TELEGRAMU – ,,Nulta Tačka – Telegram kanal”
Nulta Tačka/InfoWars