Sudija: Pranje voća NE Uklanja pesticide
Studija je pokazala da pranje voća ne uklanja štetne ostatke pesticida.
„Naročito, distribucija pesticida u slojevima kore jabuke i pulpe je vizuelizovana pomoću Ramanovog snimanja, potvrđujući da pesticidi prodiru u sloj kore i u sloj pulpe (∼30μm dubine). Dakle, rizik od gutanja pesticida iz voća ne može se izbeći jednostavnim pranjem osim guljenja“, navodi se u studiji u odeljku „Apstrakt“.
Istraživači su razvijali novi metod detekcije pesticida za hranu, uglavnom, integrišući nekoliko postojećih tehnika kako bi poboljšali sposobnost otkrivanja pesticida u hrani.
„Bezbednost hrane je od vitalnog značaja za ljudsko zdravlje, što zahteva razvoj nedestruktivnih, pogodnih i visoko osetljivih metoda za otkrivanje štetnih supstanci. Ova studija integriše rastvaranje celuloze, usklađenu regeneraciju, sintezu nanočestica in situ i strukturnu rekonstituciju kako bi se stvorile fleksibilne, transparentne, prilagodljive i nano-naborane membrane od nanočestica celuloze/Ag (NWCM-Ag)“, navodi se u studiji u odeljku „Abstract“, objašnjavajući tehnike koje su integrisane, pre nego što pređemo na opis poboljšane sposobnosti koju je postigla ova integracija metoda. „Ove trodimenzionalne nano-naborane strukture značajno poboljšavaju efekat prostorno-elektromagnetnog spajanja metalnih nanočestica na površini membrane, obezbeđujući faktor poboljšanja od 2,3 × 108 za efekat površinskog ramanskog rasejanja (SERS) za detekciju tragova pesticida u hrani.”
Dr Robert Maloun: Majmunske boginje su „psihološki rat“ koji je kreiralo „zlo“ https://t.co/fI2sJX6rMO
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) August 21, 2024
Da pojasnimo, površinski poboljšano Ramanovo rasejanje (SERS) je spektroskopska tehnika koja omogućava analizu sve do nivoa jednog molekula.
Primetno je da su ove skale manje od talasne dužine boja vidljive svetlosti, tako da je „videti“ objekte na ovoj skali nemoguće.
„Naročito, pojedinačni procesi čišćenja i propustljivost pesticida mogu dovesti do toga da pesticidi budu prisutni u područjima koja nisu površina voća“, navodi se u studiji na stranici E.
Ovaj novi metod detekcije nanočestica ostataka pesticida je samo površina istraživanja nanorazmera. Nanotehnologija je polje u razvoju sa brojnim operativnim sistemima koji su trenutno raspoređeni u opštoj populaciji.
Rad na sistemima nanorazmera cveta, pošto su istraživači takođe razvijali nanotehnološke sisteme za kontrolu uma i vakcine koje sadrže nanotehnologiju, kao što je Covid vakcina, dok su vojni planovi u toku da se Amerikancima implantira nanotehnologija, ona se dodaje u hranu i sada se nanotehnologija nalazi u krvi ljudi.
Slično pesticidima, poznato je da herbicid atrazin čini žabe da postanu gej.
„Ne sviđa mi se što stavljaju hemikalije u vodu koje pretvaraju žabe u homoseksualce“, rekao je Aleks Džons nakon što je dokumentovao naučne dokaze.
„Muškarci izloženi atrazinu bili su demaskulinizovani (hemijski kastrirani) i potpuno feminizovani kao odrasli. Deset procenata izloženih genetskih mužjaka razvilo se u funkcionalne ženke koje su se parile sa neeksponiranim mužjacima i proizvele održiva jaja“, navodi se u studiji gej žaba u odeljku „Apstraktno“. „Mužjaci izloženi atrazinu patili su od depresije testosterona, smanjene veličine priplodne žlezde, demaskulinizovanog/feminizovanog razvoja larinksa, potisnutog ponašanja pri parenju, smanjene spermatogeneze i smanjene plodnosti. Ovi podaci su u skladu sa efektima atrazina uočenim kod drugih klasa kičmenjaka.
Nulta Tačka/InfoWars