Zapad ne krije planove: Evropa se sprema za rat sa Rusijom dok Sjedinjene Države pripremaju rat sa Kinom
Oni koji žele da vladaju svetom dali su zasebne javne izjave otprilike u isto vreme a koje zajedno predstavljaju uznemirujući podsetnik na mračne planove Zapada kada je reč o budućnosti svakog čoveka ponaosob.
Šef američke mornarice otkrio je plan da bude spreman za rat s Kinom do 2027. godine, dok je pomoćnik američkog državnog sekretara nazvao Kinu „najvećim izazovom” sa kojim su se SAD ikada suočile u svojoj istoriji. U isto vreme, visoki predstavnik EU za odbranu izjavio je da Evropa mora biti spremna za rat s Rusijom u nadolazećim godinama.
U članku pod naslovom „Šef odbrane EU kaže da Evropa mora biti spremna za borbu protiv Rusije za 6-8 godina”, antiratni aktivista Dave DeCamp piše:
Andrius Kubilius, bivši premijer Litvanije i prvi evropski komesar za odbranu, izjavio je da Evropa treba biti spremna za borbu protiv Rusije u roku od 6-8 godina.
„Ministri odbrane i generali NATO-a slažu se da bi Vladimir Putin mogao biti spreman za sukob s NATO-om i EU u roku od 6-8 godina“, rekao je Kubilius za Reuters.
„Ako ove procene shvatimo ozbiljno, vreme za pripreme je kratko. To znači da moramo donositi brze i ambiciozne odluke“, dodao je.
Ove izjave dolaze nedugo nakon što je objavljeno da NATO razvija više „kopnenih koridora“ za slanje trupa na prve linije budućeg rata s Rusijom u istočnoj Evropi, dok gomila stotine hiljada vojnika u pripremama za takav sukob.
U drugom članku pod naslovom „Šef američke mornarice otkriva plan da bude spreman za rat s Kinom do 2027. godine“, DeCamp piše:
Načelnik pomorskih operacija, admiral Lisa Franchetti, najviši oficir američke mornarice, predstavila je u sredu plan da mornarica bude spremna za rat s Kinom do 2027. godine, dok se američka vojska priprema za direktnu borbu s Pekingom uprkos riziku od nuklearnog rata.
Plan uključuje ciljeve koje treba postići do 2027. godine, uključujući pripremu 80% mornaričkih snaga za brzo raspoređivanje u borbene operacije. Franchetti je za Associated Press izjavila da želi povećati borbenu gotovost mornarice tako da „kada nas država pozove, možemo odmah delovati i povećati naše snage kao odgovor na poziv.”
DeCamp primećuje da, iako Franchetti kaže da se SAD priprema za rat s Kinom 2027. godine jer je to „godina kada je predsednik Xi rekao svojim snagama da budu spremne za invaziju na Tajvan“, nikada nismo videli konkretne dokaze da je to tačno. Ova često ponavljana tvrdnja postala je deo mejnstrim narativa isključivo na osnovu neosnovanih tvrdnji američkih obaveštajnih agencija, a ne na temelju poznatih izjava samog Xi Jinpinga.
Uzgred, Franchetti je ista zvaničnica o kojoj smo govorili u julu, kada je izjavila da će vojni savez AUKUS (koji ima za cilj da uvlači Australiju u budući vojni sukob s Kinom predvođen SAD-om) ostati na snazi bez obzira na ishod predsedničkih izbora. Činjenica da se ratno huškanje SAD-a nastavlja bez obzira na to ko pobedi na predsedničkim izborima očigledna je svakome ko prati dešavanja, ali je bilo veoma interesantno čuti da zvaničnik američke vojne mašine to javno prizna.
Na kraju, u članku pod naslovom „Zamenik državnog sekretara: Kina je ‘najvažniji izazov’ u istoriji SAD-a“, DeCamp piše:
Zamenik državnog sekretara Kurt Campbell izjavio je u sredu da je Kina „najveći izazov“ sa kojim su se Sjedinjene Države ikada suočile.
„Postoji priznanje da je ovo najvažniji izazov u našoj istoriji“, rekao je Campbell pred Odborom za spoljne poslove Predstavničkog doma, prema AFP-u. „Iskreno govoreći, Hladni rat bledi u poređenju s višestrukim izazovima koje Kina predstavlja.“
Dugogodišnji zagovornik oštrije politike prema Kini, Campbell se zalagao za veći fokus na Pacifik još od Obamine administracije i smatra se arhitektom tzv. „okretanja ka Aziji“. U februaru je imenovan zamenikom državnog sekretara, a prethodno je bio najviši zvaničnik za Aziju u Savetu za nacionalnu bezbednost predsednika Bajdena.
Reći da Kina predstavlja najveći izazov za naciju koja je učestvovala u dva svetska rata i decenijama vodila Hladni rat, puno govori o tome kako ovi imperijalisti vide budući razvoj događaja.
U julu je najviši američki vojni zvaničnik, načelnik Generalštaba Charles Q. Brown, rekao da ima „puno poverenje“ da će SAD pobediti u ratu s Kinom oko Tajvana, izjavivši: „To će biti veliki sukobi, slični onima koje smo videli u Drugom svetskom ratu, i moramo se pripremiti za to.”
Niko nije opasniji od ratnih huškača koji veruju da mogu dobiti rat u kojem je pobeda nemoguća.
Možda je najsnažniji dokaz da američkim carstvom ne upravljaju racionalni akteri to što svi pokazatelji ukazuju na to da bi rat s Kinom bio neizvodljiv i katastrofalan, i za ekonomiju i za ekosistem — ali uprkos tome, pripreme za taj rat su u toku.
Rusija je već izjavila da je spremna da se bori uz Kinu protiv zapadne agresije. Zapadna struktura moći, centralizovana oko Sjedinjenih Država, priprema se za globalni rat protiv više nuklearno naoružanih država. Revolucija postaje pitanje egzistencijalne hitnosti za opstanak čitavog čovečanstva.