Nov način borbe protiv rasizma u Velikoj Britaniji: Vlada Velsa stvara „zone bez pasa“ u javnim prostorima
Velškoj vladi je savetovano da stvori prostor bez pasa na otvorenim javnim površinama nakon što je „antirasistička“ grupa tvrdila da se Afrikanci „osećaju nesigurno“.
Grupa za zaštitu životne sredine Climate Cymru BAME izdala je izveštaj u kojem se nalaže vladi da stvori „područja bez pasa na lokalnim zelenim površinama“ kao deo „antirasističke“ akcije da se zemlja učini „inkluzivnijom“.
Savet je pojačala druga grupa, Afričko društvo Severnog Velsa, koje se žalilo da je „jedna afrikanka izjavila da se ne oseća bezbedno u prisustvu pasa“ tokom sastanka fokus grupe.
Treća grupa pod nazivom Green Soul takođe je upozorila da grupama za uzgoj hrane upravljaju „većinski belci/britanci/velšani” i „stariji belci”, uprkos činjenici da oko 90 odsto stanovništva Velsa čine beli Britanci.
Izveštaji su u skladu sa doslednim narativom da je ruralni deo Velike Britanije u suštini „rasistički“ jer se „etničke manjine suočavaju sa „preprekama“ na otvorenom stvorenim „isključenjima i rasizmom“, prenosi Telegraf.
Ukrajina sve više gubi ljudstvo: Ima preko 30.000 žrtava zbog upada u Kursku oblast https://t.co/I1lxJDFvQ3
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 14, 2024
Međutim, drugi ispitanik fokus grupe je istakao da se „zelene površine ne poštuju u oblastima u kojima postoji veća populacija pripadnika etničkih manjina“.
„Na kraju, izveštaj velške vlade, koji će usmeravati buduću politiku, zaključuje da se „ljudi etničke manjine u Velsu suočavaju sa preprekama stvorenim isključenjima i rasizmom“, navodi se u izveštaju Telegrapha.
Vlada Velsa obećala je da će osigurati da se rasizam eliminiše iz „svih oblasti javnog života“ do 2030.
Kao što smo ranije istakli, pre ovogodišnjih izbora u Velikoj Britaniji, policija u Velsu je posetila jednog čoveka jer je na zidu imao politički znak Reform UK.
Kao deo svog obećanja u manifestu, Reform UK je obećao da će drastično smanjiti ilegalnu imigraciju.
Zahvaljujući politici masovne migracije Ujedinjenog Kraljevstva, sada u Ujedinjenom Kraljevstvu živi više Južnoazijata nego Velšana koji žive u Velsu.
„Sada moramo da transformišemo naše javne prostore i čitav način života jer to očigledno nanosi uvredu manjini stranaca“.