Vlasti u KANADI ohrabruju obolele od RAKA da izvrše samoubistvo u pomoć lekara kako bi se skinuli sa LEĐA DRŽAVE
Lekari kanadske vlade su počeli da vrše pritisak na pacijente koji boluju od raka da izaberu eutanaziju umesto da čekaju na dugim listama kod onkologa.
Kanadski socijalni zdravstveni sistem koji finansiraju poreski obveznici ima duge liste čekanja za lečenje raka, ostavljajući mnoge očajnički u potrazi za alternativama.
Međutim, doktori koje finansira vlada sada pozivaju pacijente da izbegnu dugo čekanje na lečenje raka tako što će se umesto toga prijaviti za kanadski program medicinske pomoći u umiranju (MAiD).
Uobičajena tema koja se pojavljuje iz Kanade je teorija da bolesni i siromašeni građani treba da izaberu eutanaziju kako bi oslobodili teret sistema za „opšte dobro“.
Kao što je Nulta Tačka ranije prenela , Kanada ima neke od najpopustljivijih zakona o eutanaziji na svetu.
Kanadski zakoni o eutanaziji dozvoljavaju skoro svakome ko može da tvrdi da ima neki oblik teškoća ili invaliditeta da izvrši samoubistvo uz pomoć lekara, bez obzira na to koliko su te smetnje male.
U nedavno objavljenoj horor priči od Asošijeted presa, Alan Nikols (61) uspešno je ubijen nakon kratkog jednomesečnog perioda čekanja jer je patio od gubitka sluha .
Osim napada depresije zbog njegovog sluha, Nikols je inače bio zdrav.
Međutim, njegov brat je tvrdio da su doktori naterali Nikolsa da se ubije.
Nikolsova porodica je rekla da mu je bolničko osoblje pomoglo da zatraži eutanaziju i nateralo ga da to uradi, što su mnogo puta ponovili drugi invalidi ili bolesni Kanađani.
Nažalost, mnogi Kanađani su prijavili da su uvedeni u MAiD.
Kako smo i ranije pisali, jedan Kanađanin je nedavno progovorio rekavši da se oseća „potpuno traumatizovano“ i zlostavljano zbog pritiska da se „više puta“ prijavi za eutanaziju.
Rekao je da lekari nisu bili zainteresovani da mu pruže odgovarajuću negu koja mu je potrebna dok je u bolnici.
Umesto toga, lekari su se fokusirali na ubeđivanje pacijenta da se ubije.
Prvi put predstavljen 2016. godine, MAiD je u početku bio dostupan samo onima koji su bili terminalno bolesni.
Međutim, 2021. godine Trudoova vlada je proširila smrtonosnu praksu kako bi bila dostupna onima koji nisu bili u opasnosti od smrti, ali koji su patili od hronične bolesti.
Iako se MAiD još uvek ne primenjuje na mentalno bolesne, to nije zbog nedostatka pokušaja u ime vlade liberalnog premijera Džastina Trudoa.
Vlada je odlučila da odloži širenje eutanazije na one koji pate samo od takvih bolesti do 2027. godine nakon reakcije Kanađana i istaknutih lekara.
Nekoliko lekara se usprotivilo i reklo je da će odbiti da eutanaziraju mentalno obolele građane.
Najnoviji izveštaji pokazuju da je MAiD šesti uzrok smrti u Kanadi.
Međutim, nije naveden kao takav u 10 vodećih uzroka smrti Kanade od 2019. do 2022. godine.
Na pitanje zašto je MAiD izostavljen sa liste, agencija je objasnila da beleži bolesti koje su dovele Kanađane da odluče da okončaju život putem eutanazije, a ne stvarni uzrok smrti, kao primarni uzrok smrti.
Prema Health Canada, 2022. godine, 13.241 Kanađanin je umro od MAiD smrtonosnih injekcija.
To čini 4,1 odsto svih smrtnih slučajeva u zemlji za tu godinu.
Ova cifra označava povećanje od 31,2 odsto u odnosu na 2021.
Dok brojke za 2023. tek treba da budu objavljene, sve indicije ukazuju na situaciju još sumorniju od 2022. godine.