Britanska vlada će zabraniti društvene mreže koje ne cenzurišu „lažne vesti“
Britanska vlada obećala je da će početi da zabranjuje kompanije društvenih medija koje odbijaju da cenzurišu i kažnjavaju korisnike zbog širenja takozvanih „lažnih vesti“.
Prema mnogim poslanicima Laburističke partije, novi Zakon o bezbednosti na mreži je trojanski konj dizajniran da ućutka političke protivnike i kontroliše medijski narativ.
Infowars.com izveštava: Ekstremni slučaj korišćenja zakona za potpunu zabranu platformi društvenih medija u Velikoj Britaniji sada se promoviše kao mogućnost od strane laburističke poslanice Lole Mekevoj.
„Ako ove velike platforme koje imaju veliki broj korisnika nisu u skladu sa Zakonom o bezbednosti na mreži, onda nemaju pravo da im se pristupi u ovoj zemlji“, rekao je poslanik dok se pojavljivao na podkastu, dodajući: „Tako da mislim da je to ono što se zakona tiče.”
Ovo morate da vidite, ruski komandant poslao snažnu poruku Srbima | Jevgenij Nikolajev | Mario Zna
Maske se skidaju, podstaknute najnovijim sukobom između vlade i premijera Kira Starmera posebno i vlasnika X-a Ilona Maska – koji je kritikovao njihovu ulogu u istorijskom skandalu o seksualnoj eksploataciji dece u Velikoj Britaniji.
Pored toga što je rekla da bi nepoštovanje zakona moglo da dovede do zabrane platformi, Mekevoj je sugerisala da „neizabranim građanima iz drugih zemalja“ ne bi trebalo dozvoliti da kritikuju vladu Velike Britanije – ona je to opravdala kritikom ministra Džesa Filipsa što je stvorilo „veoma opasnu situaciju“, izjednačivši je sa „maltretiranjem i uznemiravanjem“.
Orvel uživo! Vlasti Velike Britanije uvode zabranu razgovora o religiji i transrodnim osobama u restoranima i pabovima https://t.co/kMvvdFsdVJ
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) January 14, 2025
Mekevoj je čak ukazala na to da javne ličnosti moraju biti još agresivnije zaštićene cenzurom – efektivno od svega što vlada koja podržava te ličnosti odluči da spakuje u nejasne kategorije kao što su „maltretiranje“ i „uznemiravanje“ i na taj način se nosi sa suprotnim mišljenjima, uključujući legitiman govor.
I, gde bi bio bilo koji kontroverzni poziv da se pojača onlajn cenzura, a da se javnosti ne servira da je to način da se pre svega – zaštite deca?
Dakle, pored opštih zabrana pristupa aplikacijama i platformama iz suštinski političkih razloga, Mekevoj je podsetila da Zakon o bezbednosti na mreži takođe sadrži pretnju ogromnim kaznama u slučaju da kompanije društvenih medija ne ispoštuju ono što ona naziva „veoma stroga provera starosti”.
Mekevoj je govorila o ovlašćenjima regulatora Ofcom-a, koja je opisala kao „zaista značajna“ u sprovođenju kazni prema zakonu koji se postepeno primenjuje.
I kako se to inače dešava, ovaj poslanik želi da se „pojača” Zakon o bezbednosti na mreži jer se tiče fokusiranja na stvari koje se tretiraju kao štetne za decu, kao što je pristup nelegalnom sadržaju ili pornografiji.
Nulta Tačka/InfoWars