Лет British Airways са аеродрома Лондон Гетуик за Египат био је приморан на принудно слетање у Венецију након што су путници и чланови посаде изненада масовно оболевали током лета, што је изазвало интервенцију пуних екипа за опасне материјале, известио је The Standard.
Инцидент се догодио у децембру, али детаљи су објављени тек недавно.
NAJNOVIJA EPIZODA podkasta Mario Zna – Bez straha protiv demonske elite | Facundo Seara
Лет 23. децембра, са одредиштем Шарм ел Шеик, дочекали су на писти екипе хитне помоћи, ватрогасци и екипе за опасне материјале у пуном заштитном оделу са апаратима за дисање и скенерима.
Путници описују сцену чисте панике док су хитне екипе прегледале посаду и путнике на могућу изложеност токсичним материјалима.
61-годишња путница Мелани Велс, која је путовала са 19-годишњом ћерком, описала је ужасан доживљај за медије.
Мелани се осећала лоше убрзо након полетања и мислила је да је за то криво загревање у кабини. Међутим, ситуација се брзо погоршала када су и други путници и чланови посаде постали болесни.
„Око сат и по времена у ваздуху, чланови посаде су изненада почели да трче низ пролаз напред-назад. Нисам знала шта се дешава,“ рекла је она.
Она је описала посаду као „у пуном режиму панике“, док су путници били у непознавању без информација од капетана.
Према њеним речима, мушкарци у заштитним оделима са апаратима за дисање ушли су у авион.
„Нисмо добили никакве информације током целог лета. Када смо слетели, авион је био окружен полицијом, амбулантама и ватрогасцима. Екипе за опасне материјале ушле су на лет са тестирајућим уређајима. Била сам потпуно уплашена.“
После осмочасовног задржавања у Италији, авион – који је полетео 23. децембра – враћен је у Лондон Гетуик пре него што су путници следећег јутра стигли у Шарм ел Шеик.
Мелани је рекла да је доживљај оставио њу и њену ћерку „потпуно исцрпљене“ и да је уништио почетак њиховог одмора.
„Путовање је било 40 сати. Били смо потпуно исцрпљени. Искусво је било прави хорор. То је заиста био лет из пакла. British Airways се понашао веома неодговорно. Стрес и траума кроз које смо прошли били су потпуно трауматични. Уништили су почетак нашег одмора,“ рекла је она.
British Airways је понудио накнаду од £2,130 за отказани лет, оброке и трошкове, али одбија да врати £500 за прву ноћ смештаја.
Портпарол компаније је саопштио:
„Безбедност наших путника и колега нам је увек највиши приоритет. Авион је усмерен као мера предострожности због техничког проблема. Извињавамо се нашим путницима за непријатност и понудили смо одговарајућу накнаду.“
🚨 BREAKING: HAZMAT TEAM STORMS ONTO AIRPLANE
A London flight was forced to divert after passengers AND crew suddenly fell violently ill mid-air.
Hazmat teams in full suits rushed the plane on the runway in Italy.
What the hell happened up there? pic.twitter.com/O0z3iPX0QD
— HustleBitch (@HustleBitch_) August 29, 2025
Нулта Тачка/Медији