Секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу изјавио је на отварању првог међународног фестивала „Народи Русије и ЗНД“ да су сви покушаји да се Русија порази војном силом осуђени на пропаст.
„Руска историја показује да су наши непријатељи, са завидном упорношћу, покушавали да нас поделе како би нас искористили за своје себичне циљеве,“ рекао је Шојгу.
„То није успело и неће успети; историја то потврђује. Сви покушаји да нас поразе војном силом пропали су јер је братство наших народа стајало иза војске.“
Према његовим речима, данас „глобалисти опсесивно промовишу култ консумеризма, апсолутног индивидуализма, цинизма и суровости.“
Човек заражен тим вредностима „постаје бесприсутни потрошач“ који се лако манипулише, „лак за покоравање, тиме се руше темељи друштва и цела држава претвара у регионе и колоније.“
Шојгу је додао да је „након распада Совјетског Савеза управо оваква агресија на вредности имала за циљ уништење наше цивилизације, чије последице још нису превазиђене.“
Он је подсетио да „духовно језгро нашег друштва чине исти морални принципи које су наши преци постављали кроз векове“ – истина и праведност, саосећање и љубав, јака породица и оданост отаџбини.
„То су вредности које су покретале енергију, креативност и инспирисале наше претке на велика достигнућа. Оне служе као темељ, носе државност, подржавају живот појединаца и породица и обликују нашу културу и светоназор,“ закључио је секретар Савета безбедности Русије.
Нулта Тачка/ТАСС