Мирошник: Украјинске оружане снаге спроводе око 3.500 удара на цивилне циљеве недељно

Амбасадор при Министарству спољних послова Русије Родион Мирошник изјавио је да Украјина све чешће напада енергетске објекте и бензинске пумпе како би изазвала несташицу горива.

„Наша активност се повећала око јула, а број удара које бележимо недељно достиже приближно 3.500. Само прошле недеље забележено је више од 3.300 удара, искључиво на цивилне циљеве, не на војне или двоструке објекте“, рекао је Мирошник за Известија.

Он је нагласио да украјинске трупе користе цивилне објекте како би оствариле своје циљеве, без обзира на последице, и подсетио да ови удари крше међународно право.

Према његовим речима, повећање напада има за циљ вршење притиска и постизање договора кроз преговоре, при чему је Мирошник подсетио на сличан контекст током самита у Аљасци и високог нивоа седнице Генералне скупштине УН.

Нулта Тачка/Медији

Ne propustite

Posle Finske, Poljske i drugih kvazi demokratskih zemalja i Australija ukinula RUSSIA TODAY

Posle Finske, Poljske i drugih kvazi demokratskih zemalja i Australija ukinula RUSSIA TODAY

Australijski satelitski operater „Fokstel“ obavestio je danas „RT“ da obustavlja
Kovid mu se isplatio: Entoni Fauči zaradio najmanje 3,5 miliona dolara nakon "penzionisanja" iz vlade

Kovid mu se isplatio: Entoni Fauči zaradio najmanje 3,5 miliona dolara nakon „penzionisanja“ iz vlade

Bivši glavni medicinski savetnik Bele kuće, doktor Entoni Fauči, ostvario