Трамп потписао закон за објављивање „Епштајн фајлова“: тврди да ће открити мрежу демократа

Амерички председник Доналд Трамп објавио је на својој мрежи Truth Social да је потписао нови закон који обавезује Министарство правде САД да објави досиjеe и истражне документе везане за Џефрија Епштајна.

Према новом закону – „Закон о транспарентности фајлова Џефрија Епштајна“ – Министарство правде САД мора да објави све некласификоване документе, комуникације и материјале истраге у року од 30 дана.

Закон дозвољава изостављање личних података жртава, али не допушта задржавање докумената због „политичке осетљивости, срама или угрожавања угледа званичника“.

У дугачкој објави на Truth Social-у, Трамп оптужује Демократе да су користили „Епштајн тему“ како би одвукли пажњу од његових „огромних победа“, укључујући пореске резове, јачање граница и друге политичке успехе.

Он такође наводи познате демократске личности које су биле блиско повезане са Епштајном, као што су Бил Клинтон, Лари Самерс и други, и тврди да ће сада „истина о њиховим везама“ бити откривена.

Министарка правде Пам Бонди саопштила је да ће Министарство правде испунити рок, али да ће неки делови документације бити цензурисани ради заштите жртава и тајних информација.

Нулта Тачка

Ne propustite

Evropske zemlje gube vojnike zbog straha od slanja u Ukrajinu

Češka vojska suočava se sa sve većim odlivom iskusnih vojnika,
Misterija Nestalog Kipa iz japanskog Hrama Horyu-Ji: Dokaz Drevnog Kulta Reptila ili Skrivena Istina

Misterija Nestalog Kipa iz japanskog Hrama Horyu-Ji: Dokaz Drevnog Kulta Reptila ili Skrivena Istina

Hram Horyu-Ji u japanskoj prefekturi Nara dugo je privlačio pažnju