Макрон одбија повратак Русије у Г8: „Услови не постоје“ – Вашингтон нуди план, Москва каже да га није добила

Француски председник Емануел Макрон јасно је одбио могућност да се Русија врати у формат Г8, рекавши на маргинама Г20 самита у Јоханесбургу да „услови за руски повратак нису испуњени“ и да је за то потребан консензус свих држава чланица.

Повод за реакцију био је извештај медија да ће Москва наводно бити поново позвана у Г8 и да ће јој санкције бити постепено укинуте – ако прихвати амерички план од 28 тачака за решавање украјинске кризе.

OSTALO JE JOŠ MALO VREMENA! Srbi i Rumuni zajedno protiv AGENDI | Codrin Goia | Mario Zna, EP. 373


План, према писању медија, предвиђа сарадњу САД и Русије у области вештачке интелигенције, енергетике и експлоатације ретких метала на Арктику.

Русија тврди да никакав документ није добила.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков каже да план није стигао „званичним каналима“, док је портпаролка Министарства спољних послова Марија Захарова поручила да ће Москва одговорити тек када га заиста добије.

Нулта Тачка/Медији

Ne propustite

Ruska Obaveštajna Služba: NATO planira smenu Zelenskog

NATO razmatra mogućnost uklanjanja ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog sa vlasti,
Kenedi Džunior: Demokrate Uništavaju Ameriku i Uvode Novi Svetski Poredak

Kenedi Džunior: Demokrate Uništavaju Ameriku i Uvode Novi Svetski Poredak

Kenedi Džunior je upozorio da Demokratska partija radi na uništavanju