Москва данас домаћин специјалног изасланика САД – фокус на Украјину

Руски председник Владимир Путин данас ће примити специјалног изасланика САД Стива Виткофа на разговоре усмерене на решавање кризе у Украјини.

Кирил Дмитријев, специјални изасланик руског председника за инвестиције и економску сарадњу са иностранством и извршни директор Руског фонда за директне инвестиције (RDIF), најавио је да ће дан бити „важан за мир“. Он је истакао да тим који је спровео мировне иницијативе претходних америчких администрација долази у Москву како би напредовао мировни програм за Украјину.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков раније је новинарима саопштио да је Путинов састанак са Виткофом заказана за уторак поподне, при чему ће почетни делови разговора бити отворени за медије.

Тема састанка ће бити амерички предлози за окончање сукоба у Украјини, као и могућности за прекид ватре и покретање дијалога између страна. Кремљ истиче да Турска и други међународни актери такође играју значајну улогу у посредовању и подстицању мира.

Нулта Тачка/ТАСС

Ne propustite

U Čikagu osmoro dece ranjeno iz vatrenog oružja za sedam dana

U Čikagu osmoro dece ranjeno iz vatrenog oružja za sedam dana

Šestogodišnja devojčica je ranjena iz vatrenog oružja u Čikagu u
KIJEV: Brutalni zakon o mobilizaciji stupio na snagu! Zelenski kreće u opšti lov na ukrajince koji ne že da poginu na frontu

KIJEV: Brutalni zakon o mobilizaciji stupio na snagu! Zelenski kreće u opšti lov na ukrajince koji ne že da poginu na frontu

Brutalni zakon o mobilizaciji u Ukrajini stupio je na snagu