Британски град забранио божићне венчиће на вратима, прете казнама

Становници Портсмутa, приморског града на јужној обали Енглеске, добили су забрињавајућа писма од градске управе, у којима се налази обавештење да не смеју постављати божићне венчиће на врата својих домова. У супротном, прете им финансијске казне.

Градска управа такође наводи да „у заједничким просторима није дозвољено постављање венчића, сезонских украса, лампица или личних предмета“.

По дефиницији, врата станова унутар зграда којима управља град спадају у ове заједничке просторе.

Ова одлука наишла је на оштре критике, а многи грађани и медији коментаришу да је реч о претераној контроли традиције и празничног духа.

Неке реакције говоре о „отвореном рату против хришћанских обичаја“ у Британији 2025.

Нулта Тачка/Медији

Ne propustite

AMERIČKE DEMOKRATE: Bajden ne bi trebalo da se kandiduje

AMERIČKE DEMOKRATE: Bajden ne bi trebalo da se kandiduje

Nekoliko demokrata u američkom Kongresu počelo je da iznosi ono
ILON MASK poručio Bajdenu: Oslobodite sve Amerikance koji su u zatvoru zbog trave kada tražite oslobađanje košarkašice iz Rusije

ILON MASK poručio Bajdenu: Oslobodite sve Amerikance koji su u zatvoru zbog trave kada tražite oslobađanje košarkašice iz Rusije

Ilon Mask je predložio da Sjedinjene Države oslobode ljude zatvorene