Ilon Maskov Starlink sve otvorenije pokazuje planove da postane mobilni operater i direktno uđe u borbu sa najvećim američkim telekomunikacionim kompanijama Verajzon, AT&T i T-Mobajl.
Prema Financial Timesu, kompanija razmatra prodaju mobilnih ugovora direktno korisnicima i dugoročno izgradnju sopstvene zemaljske mobilne mreže u SAD.
Signal za ovu strategiju je kupovina spektra kompanije EkoStar vredna 17 milijardi dolara, kao i prijava žiga „Starlink Mobile“.
Analitičari TD Kouena ocenjuju da bi, ako Starlink ne postigne partnerski dogovor sa postojećim operaterima, sledeći logičan korak mogla biti kupovina T-Mobajla, pa čak i AT&T-a.
Takav potez bi, prema njima, ozbiljno uzdrmao ceo telekom sektor i mogao biti snažno negativan za postojeće igrače, dok bi Starlinku dao direktan pristup ogromnom tržištu mobilnih korisnika.
Moguć ulazak SpaceX-a u mobilnu industriju već se smatra jednim od najvećih potencijalnih poremećaja u telekom sektoru u poslednjim godinama.