PREDSTAVLJAJU SE KAO MIROTVORCI ALI SAMO 22 ZEMLJE NIKADA NISU BILE NAPADNUTE OD STRANE VELIKE BRITANIJE!
Već svima je poznato kakav strah i trepet je nekada bilo britansko carstvo. Oni su žarili i palili celom zemaljskom kuglom, mada ni u novije vreme ne kvare taj prosek, čak su razbojnički gen preneli i na potomke na američkom kontinentu.
Gotovo da je nemoguće kročiti na mesto gde britanska čizma nije dosegla da pokorava i tlači narode.
Ova nekada kolonijalna sila prvi put je iskazala pretenzije na tuđu zemlju još davne 1556. godine kada su Irsku stavili pod svoju upravu.
Nekoliko decenija nakon što su Portugalija i Španija potražile zemljište na afričkom kontinentu i u Americi, Velika Britanija je stavila Irsku pod svoju čizmu. Ukoliko se osvrnemo kroz istoriju, mnogo je lakše nabrojati zemlje u kojima Britanija nije tražila svoje interese, nego one u kojima jeste. Britanski ratni napori poštedeli su samo nekoliko dragocenih zemalja u svetu, među kojima su Vatikan, Belorusija i Španija, sa evropskog kontinenta.
Prema knjizi „Sve zemlje u koje smo ikada upali i nekoliko u koje nikada nismo zaobišli“, postoje samo 22 zemlje koje Britanija nikada nije napala kroz istoriju. Na karti nema mnogo praznina. Najveće prazne „mrlje“ mogu se videti na afričkom kontinentu i ako je Britanija bila odgovorna za prisilno uklanjanje 212.000 robova iz njihove domovine i njihovo slanje u engleske kolonije u Americi između 1662. i 1731. godine.
Britansko carstvo se može smatrati jednim od najdugovečnijih zapadnih carstva na svetu. Njegova prva stalna prekomorska kolonija u Americi osnovana je 1607. u Jamestownu u Virdžiniji, dok je Hong Kong, njena poslednja velika prekomorska teritorija, predata Kini 1997.godine. A godine 1920. carstvo je pokrivalo otprilike 13 700 000 kvadratnih milja ili 24 procenta ukupne kopnene površine Zemlje.
Kada su u pitanju i svežiji datumi i skorija dešavanja, Britanija ne gubi primat kolonijalne sile. Setimo se samo Drugog svetskog rata i lukavog uvlačenja saveznica u rat, a kasnije ucenjivanja i bombardovanja pod izgovorom isterivanja neprijatelja iz gradova. Nama je ostala takođe u lošem sećanju i kao članica Nato alijanse koja je učestvovala u agresiji na SR Jugoslaviju bez odobrenja Saveta bezbednosti UN.
U Indiji i Hong Kongu su ljude držali u okovima i kavezima kao životinje. Sam uvid u takve slike govori o kakvoj razbojničkoj sili se radi, čiji opstanak počiva na pljački i izrabljivanju vojno slabijih zemalja.
NultaTačka/ZeroHedge