Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž doživeo je slabiji moždani udar u zatvoru koji je posledica ekstremnog stresa zbog borbe protiv ekstradicije u SAD, tvrdi njegova verenica Stela Moris.

Asanžu je dijagnostikovan tranzitorni ishemijski napad posle jednog od pojavljivanja pred Višim sudom u oktobru, rekla je Morisova za „Mejl on sandej“.

Visoki sud Ujedinjenog Kraljevstva u petak je odobrio zahtev SAD-a za izručenje Asanža, zahtev koji je prethodno blokirao zbog njegovog pogoršanja mentalnog zdravlja. Iako presuda nije konačna i na nju može uložiti žalbu Asanžov pravni tim, ona dovodi bivšeg šefa WikiLeaksa korak bliže suđenju na tlu SAD, gde mu prijeti 175 godina iza rešetaka ako bude osuđen za špijunažu.

Da prevedemo i damo pravo značenje svim ovim informacijama o kojima ćemo vas obaveštavati kako se situacija bude razvijala- uklanjaju ga, da dobro ste pročitali.

NultaTačka/RT

 

Ne propustite

Vrhovni komandant Ukrajinske Vojske priznao: Situacija na frontu se značajno pogoršala

Vrhovni komandant Ukrajinske Vojske priznao: Situacija na frontu se značajno pogoršala

Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga priznao je da se situacija
Novi britanski premijer sprema vojsku za hapšenje nacionalista koji protestuju protiv migranata

Novi britanski premijer sprema vojsku za hapšenje nacionalista koji protestuju protiv migranata

Britanski premijer Kir Starmer izjavio je u ponedeljak da postoji