MINISTAR ZDRAVLJA KAPITENU NEMAČKE REPREZENTACIJE: JA ĆU LIČNO DA TE VAKCINIŠEM

MINISTAR ZDRAVLJA KAPITENU NEMAČKE REPREZENTACIJE: JA ĆU LIČNO DA TE VAKCINIŠEM

Jošua Kimih, kapiten fudbalske reprezentacije Nemačke, i dalje je „najveći“ problem u toj državi jer odbija da se vakciniše protiv virusa korona, zbog čega je bio van ekipe minhenskog Bajerna, ali i reprezentacije. Slučaj je stigao i do najvišeg nivoa, ministar zdravlja Karl Lauterbah se ponudio da lično vakciniše Kimiha i objasni mu dobrobiti.

Kimih je već mesecima glavna tema u Nemačkoj, tamošnja javnost ne može da shvati da lider aktuelne generacije nemačkih fudbalera odbija vakcinaciju i ne želi da promeni stav, uprkos brojnim kaznama koje je dobijao od kluba.

Kimih je krajem 2021. godine bio pozitivan na virus korona, a navodno je najavio da će se vakcinisati kad bude prilika za to.

ZAŠTO RASTE STOPA MIOKARDITISA U EVROPI?

„To je divno! Nikada ga nisam osuđivao zbog stava, njegovo telo je njegovo carstvo i normalno je da ima strahove“, naveo je ministar Lauterbah.

Kimih se posle preležanog virusa vratio fudbalu, uprkos ozbiljnim posledicama koje je zaraza ostavila na njegova pluća, a ministar je imao i posebnu ponudu za fudbalera.

„Nudim se da mu lično ja dam vakcinu i da mu dam odgovore na sva pitanja!“, istakao je Lauterbah.

Od momenta povratka na teren, Kimih je nastupio na 11 utakmica, postigao je tri gola i upisao četiri asistencije.

Nulta Tačka/Sputnik

Ne propustite

Tradicionalna televizija u slobodnom padu – gledanost kablovskih i zemaljskih kanala drastično opada

Tradicionalna televizija u slobodnom padu – gledanost kablovskih i zemaljskih kanala drastično opada

Prema najnovijem izveštaju investicione banke Goldman Saks, gledanost tradicionalne televizije

Тихи дипломатски прекид: Пентагон прекинуо радну комуникацију са Немачком око Украјине

САД су, према тврдњама генерала Кристијана Фројдинга из немачког Министарства