Ukrajinski kotao pred pucanjem! Najavljuje se opsada Kijeva u roku od 24-96 sati

Ukrajinski kotao pred pucanjem! Najavljuje se opsada Kijeva u roku od 24-96 sati

Ruske snage se spremaju da napadnu Kijev u narednim danima, navodi se u analizi američkog Vojnog istraživačkog centra (ISV).

Američki vojni istraživački centar veruje da se „ruske snage koncentrišu u istočnoj, severozapadnoj i zapadnoj periferiji Kijeva za napad na prestonicu u narednih 24-96 sati“.

Zelenski poručio NATO-u: Ohladili smo se od ideje ulaska u alijansu

Ruske snage, opterećene logističkim problemima, skoro da nisu napredovale u poslednje vreme, ali ISV navodi da „dopremaju zalihe i pojačanja, kao i da izvode artiljerijske, vazdušne i raketne napade kako bi oslabili odbranu i zastrašili branioce pre takvog napada“.

Ovo bi moglo najaviti početak kritičnog trenutka u ratu, ocenjuju analitičari ISV-a.

Prerano je proceniti efikasnost pokušaja ruske vojske da opkoli ili zauzme Kijev u ovom trenutku, naveli su stručnjaci. Međutim, ako su ruske snage bile u stanju da se snabdevaju, reorganizuju i planiraju namerne i koordinisane istovremene operacije duž nekoliko pravaca oko i ka prestonici, možda će biti uspešnije u ovoj operaciji nego u prethodnim poduhvatima, zaključuje se u saopštenju ISV-a.

Nulta Tačka/Mediji

Ne propustite

Australija otvara fabriku flastera za kožu koji funkcionišu kao vakcine

Australija otvara fabriku flastera za kožu koji funkcionišu kao vakcine

Australija je otvorila vrata fabrike za proizvodnju flastera za kožu

Holandija vrši eutanaziju osoba sa invaliditetom da bi „spasila planetu“

Lekarima u Holandiji je naređeno da počnu da eutanaziraju građane