Praistorija Srba napunila Akademiju 28

Najnovija knjiga Aleksandra Šargića i Aleksandra Mitića „Praistorija Srba“ predstavljena je 30.4.2022. u Beogradu. Sala Akademije 28 u koju staje više od 400 ljudi bila je mala za sve zainteresovane posetioce. U eri nečitanja i nepoštovanja knjiga, „Praistorija Srba“ je izazvala nezapamćeno interesovanje. To je dokaz da su Srbi „gladni istine“ o svojoj prošlosti i poreklu. U teškim vremenima gubitka suvereniteta, slobode i nezavisnosti, narod pruža otpor kroz svoju težnju za čuvanjem identiteta. U eri uniformizacije, Srbi žele da sačuvaju svoju posebnost i svoje korene.

Šargić i Mitić su knjigu predstavili u 4 naizmenična obraćanja publici. Najpre je Aleksandar Mitić govorio o sadržaju knjige i osnovnim razlozima za njeno pisanje. Šargić je potom pojašnjavao da su princip trojičnosti, kao i način građenja hramova u antičkoj Grčkoj i Rimu ideje nastale još u Lepenskom Viru. On je predstavio arheološke nalaze koji pokazuju direktnu povezanost srpskih običaja, jezika i kulture sa kulturama neolita na Hlmskom poluostrvu.

U svom drugom obraćanju, Aleksandar Mitić je govorio o zabludama koje nekritički ponavlja službena škola o robovlasničkom društvu kao vidu normalnosti starih država poput Egipta. On je pokazao da je stari Egipat bio ustrojen po domaćinskim, neolitskim pravilima poput društvenog uređenja Vinče. Takođe, govorio je o rečima, pojmovima i verskim idejama starog Egipta koje svoje izvorište imaju u prasrpskoj kulturi.

U poslednjoj celini predavanja, Aleksandar Šargić je, po prvi put u srpskoj naučnoj javnosti, izneo dokaze o tome da su metali i tajna njihovog pravljenja ključni razlog za nastanak ideje Velike Majke Pčele u okvirima Vinčanske kulture. Govoreći o glavnim nalazima bronzanog i gvozdenog doba na tlu Srbije, on je posebnu pažnju posvetio Kličevačkom idolu i Dupljajskim kolicima. Predavanje je bilo interaktivno što je pogovotu mlađoj publici bilo veoma interesantno. U završnici, Šargić je prvi put javno izneo objašnjenje simbola koji se nalazi na grobu Prvoslava Nemanjića u Đurđevim stupovima, u Beranama. Radi se o simbolu koji dokazuje direktnu vezu Srba i Tribala, gvozdenodopskog plemena koje je naseljavalo teritoriju današnje Srbije, delove Bugarske, Severne Makedonije i Albanije.

MARIO ZNA i ALEKSANDAR ŠARGIĆ- Budućnost zavisi od ovoga- Upravo gledamo rušenje SVETSKOG PORETKA

Potpisivanje knjige trajalo je dva sata nakon završetka predstavljanja a deo atmosfere možete videti na fotografijama. Knjiga se može naručiti putem mejla: srbskaprodavnica@gmail.com . Njena cena je 1500 dinara, radi se o tvrdom prošivenom izdanju u velikom A4 formatu na 216 stranica. Prodaja počinje od ponedeljka 9.5.2022.

NultaTačka/Pametnik

Ne propustite

Bil Gejts se hvali da će AI iskoreniti nezavisne medije iz društva

Bil Gejts se hvali da će AI iskoreniti nezavisne medije iz društva

Bil Gejts se hvalio da će veštačka inteligencija (AI) pomoći
Izrael: Uhapšen Jevrejin zbog navodnog planiranja ubistva Netanjahua

Izrael: Uhapšen Jevrejin zbog navodnog planiranja ubistva Netanjahua

Teheran je navodno regrutovao jednog stanovnika Aškelona da pomogne u