Zapad namerno stvara ekonomsku i prehbrabenu krizu i manipuliše javnošću svaljujući krivicu NA RUSIJU
Sjedinjene Države i Evropska unija (EU) su bile neefikasne u svom trgovinskom ratu protiv Rusije i trenutno rade na svom šestom paketu sankcija . Ove sankcije dovele su do poskupljenja i nestašice hrane, ozbiljno naškodivši nedužnim ljudima širom sveta pa direktno građanima Srbije.
Dok se Zapad bori da ograniči rusku vojnu misiju u Ukrajini, evropski uvoznici gasa već su se predali Rusiji. Evropski uvoznici gasa tiho su prekršili sankcije EU i počeli da kupuju gas u rubljama, kapitulirajući pred novim ruskim pravilima. Kako se zapadna šema ekonomskog ratovanja vraća nazad, lideri EU počinju još više pucaju.
Nemačka ministarka spoljnih poslova Annalena Baerbock sada okrivljuje Rusiju za izazivanje „brutalne gladi“ iako je njena zemlja bila ta koja je blokirala Rusiju da trguje poljoprivrednim proizvodima. Beerbock je dala ove apsurdne komentare na nedavnom sastanku G7 sa Kanadom, Francuskom, Italijom, Japanom, Ujedinjenim Kraljevstvom i Sjedinjenim Državama.
Nemačka ministarka spoljnih poslova okrivljuje Rusiju za izazivanje „brutalne gladi“ koju su zapravo izazvale sankcije EU
Kao deo svojih prvobitnih sankcija , Nemačka je izglasala da blokira Rusiju da izvozi hranu i žitarice, ali sada Nemci i drugi Evropljani doživljavaju vrtoglave cene i nestašicu hrane kao rezultat. Umesto da prizna neuspeh ovih sankcija, nemačka ministarka spoljnih poslova, Annalena Baerbock, odlučila je okriviti Rusiju za izazivanje “brutalne gladi” koja je zahvatila Evropu .
Nemački lideri sada krive rusku vojnu kampanju za nestašice koje se njihove zemlje sada suočavaju. „Rusija je donela svesnu odluku da rat protiv Ukrajine pretvori u ‘rat žitarica“, rekla je ministarka na sastanku G7. “Ne smemo biti naivni u vezi ovoga”, insistirala je. “To nije kolateralna šteta, to je savršeno smišljen instrument u hibridnom ratu koji se trenutno vodi.”
Baerbock zapravo opisuje hibridni ekonomski, bankarski i prehrambeni rat protiv kojeg je započeo i kojeg vodi sam zapad.
Uostalom, upravo je Nemačka glasala za ratne ekonomske sankcije Rusiji. Ove sankcije su imale za cilj da spreče Rusiju da izvozi žitarica u evrima i dolarima. Sada Baerbock okrivljuje Rusiju da je pretvorila situaciju u „rat žitarica“ – apsurdno tvrdeći da je Rusija odgovorna za nestašicu hrane širom Evrope. Da li se Baerbock ne seća da je njena zemlja blokirala Rusiju u izvozu žitarica, đubriva i poljoprivrednih proizvoda?
Ekonomske sankcije Zapada iz vremena rata imaju ozbiljne posledice po sve
Ukrajina obično izvozi do pet miliona tona žitarica mesečno, ali od maja 2022. godine zemlja nije u mogućnosti da izveze oko 90 miliona tona poljoprivrednih proizvoda. Američki State Department tvrdi da ruska vojska blokira ukrajinske luke. SAD su se pridružile Nemačkoj, tvrdeći da Rusija blokira ukrajinske luke i stavlja „milione u opasnost od gladi“.
Kada je Zapad prvi put pokušao da zatvori ruski izvoz poljoprivrednih proizvoda, da li su uzeli u obzir stvarne efekte koje bi ove sankcije imale na snabdevanje hranom širom sveta? Rusija je ranije davala svetu 27 posto semena suncokreta, pet posto ječma, dva posto kukuruza i tri posto pšenice.
Mislili ste da je na letovanju? Dr KON se oglasio o MAJMUNSKIM BOGINJAMA
https://t.co/UFSoCs9xeR— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) May 25, 2022
Rusija je odgovorila Nemačkoj i SAD istom merom. Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova napisala je: “Cene rastu zbog sankcija koje je uveo kolektivni Zapad pod pritiskom Sjedinjenih Država. Ovo je ako govorimo o direktnom razlogu. Nerazumevanje ovoga znak je ili gluposti ili namernog obmanjivanja javnosti.”
Zapad nastavlja da obmanjuje javnost o ceni svojih neefikasnih sankcija, koje su samo izazvale rekordnu inflaciju i probleme u lancu snabdevanja koji prete najmanje srećnima i najmanje spremnima među nama.