Svetski Ekonomsi Forum preporučuje da umesto mesa jedete alge i kaktuse
Tehnokrate Svetskog ekonomskog foruma pozivaju ljude da odustanu od mesa i druge hrane za koju se smatra da je štetna za planetu i umesto toga jedu „klimatski korisnu hranu“ kao što su morske alge i kaktusi.
WEF je uputio poziv dok je završavao sastanak globalnih elitista 2022. u Davosu u Švajcarskoj.
Video sažetak je objavljen na Twitteru u kojem WEF promoviše alternative sisteme ishrane za koje tvrdi da su odlične za očuvanje životne sredine.
Početna lista koju je objavila organizacija preporučuje alge kao “idealnu zamenz za meso” jer ima “ugljenični negativan profil” i ima visok sadržaj “esencijalnih masnih kiselina i visok sadržaj vitamina i antioksidansa”.
By 2050, we’ll have 10 billion mouths to feed – on a finite planet.
Tuck into something that could change the world: https://t.co/F03i29fbCR pic.twitter.com/3oULnVW0kf
— World Economic Forum (@wef) May 30, 2022
Vodič takođe ističe kako kaktusi sadrže „velike količine vitamina C i E, karotenoida, vlakana i aminokiselina“, napominjući da se to već odavno jede u Meksiku.
„Ova kriza hrane je stvarna i moramo pronaći rešenja“, rekao je generalni direktor Svetske trgovinske organizacije Ngozi Okonjo-Iweala.
Još u decembru 2020. Svetski ekonomski forum objavio je dva članka na svojoj web stranici u kojima se istražuje kako se ljudi mogu nagovoriti da se naviknu na ideju da jedu korov, bube i piju otpadnu vodu kako bi se smanjila emisija CO2.
Ranije ove godine, profesorka sa Univerziteta Vanderbilt Amanda Little tvrdila je da svi na svetu moraju da počnu da jedu insekte i da je odobrenje EU za njih dalo oblik „dostojanstva“ njihovoj konzumaciji.
U februaru je novinska kuća Bloomberg u vlasništvu milijardera rekla da bi Amerikanci trebali da se izbore sa naglom inflacijom jedući sočivo umesto mesa.
Sudbina CELOG SVETA je na samo par meseci OD NAS- „ELITE“ se ovoga plaše
Grupa ekonomista organizovanih za zaštitu životne sredine u Nemačkoj takođe je zahtevala da se uvedu ogromni porezi na mesne proizvode u borbi protiv klimatskih promena, uz poziv da goveđe meso bude 56 posto skuplje.
„Ne postoji evidencija o tome šta je tačno servirano 2.500 pozvanih delegata koji su večerali na elitnom skupu u Davosu i da li su učesnici sledili sopstvena uputstva o ishrani WEF-a“, piše Simon Kent.
Ako je prošlogodišnji samit o klimatskim promenama Cop26 u Škotskoj bio indikacija, alge i kaktusi nisu bili na meniju već bifteci, stejkovi i sve ono što ONI ne žele da mi jedemo.