Američki gradovi se zalažu za uvođenje tehnologije prepoznavanja lica
Gradsko veće Nju Orleansa ukinulo je zabranu policiji da koristi prepoznavanje lica.
Slaveći taj potez, gradonačelnica LaToja Kantrel dala je izjavu, rekavši da prepoznavanje lica „predstavlja ogroman korak ka većoj javnoj bezbednosti“ i da će tehnologija „ukloniti opasne kriminalce sa naših ulica“.
Gradsko veće je poništilo zabranu, odbacivši argumente kritičara da je tehnologija pristrasna i da ljudima uskraćuje anonimnost u javnosti.
Međutim, dva odbornika nisu glasala za ukidanje zabrane jer je odbijen amandman koji bi zaštitio neke zajednice i zahtevao odgovornost za korišćenje tehnologije.
Amandman bi zabranio upotrebu prepoznavanja lica za identifikaciju onih koji traže abortus i zahtevao bi izveštaje o efikasnosti tehnologije.
Prema izveštaju Independent Record-a, Montana razmatra donošenje novih propisa o korišćenju prepoznavanja lica. Predloženi zakon bi omogućio organima za sprovođenje zakona da koriste prepoznavanje lica dok istražuju „teške zločine“ kao što su napad oružjem i ubistvo.
Montana već koristi ID.me da potvrdi identitet onih koji podnose zahteve za nezaposlenost. Zatvorsko odeljenje takođe koristi firmu treće strane za prepoznavanje lica da prati one koji su na uslovnoj kazni. Državni službenik za bezbednost informacija upozorio je zakonodavce da ne donose naglo zakone zbog posledica koje bi usledile zbog zloupotrebe tehnologije.
U Kaliforniji, predloženi zakon bi učinio trajnim moratorijum iz 2019. na upotrebu prepoznavanja lica u kamerama koje nosi policija.
PONEDELJAK OD 20:30! MARIO ZNA UŽIVO!