AGENDA KLIMATSKIH PROMENA bazirana na LIČNIM UVERENJIMA I POLITICI: ne na ČVRSTIM DOKAZIMA
Prema više od 1000. istraživača i naučnika, koji su se okupili u okviru Svetske Klimatske Deklaracije, nema potrebe za panikom i podizanjem crvenog svetla kada su u pitanju klimatske promene, jer se klima na Zemlji konstantno menjala od njenog postojanja, i nastaviće da se menja. Umesto panike, pozvali su na istraživanje klime koje u sebi ima manje politike a mnogo više nauke.
U deklaraciji pod nazivom “Ne postoji vanredna klimatska situacija”, potpisnici su istakli da se klima na Zemlji konstantno menjala, neprekidno “prelazeći iz toplog u hladan period”, kao što je malo ledeno doba koje se tek završilo 1850. godine.
Naučnici i istraživači su nadalje naglasili kako se pravo zagrevanje dešava “daleko sporije nego što je predviđeno”, klimatskih modelima koje su nazvali neadekvatnim i punim nedostataka.
Jaz između stvarnog i modelovanog sveta govori nam da smo daleko od razumevanja klimatskih promena, naglasili su oni.
U deklaraciji se govori i o ugljen-dioksidu, u kojoj se naglašava da “ugljen-dioksid nije zagađivač, već je neophodan za sav život na planeti, povoljan za prirodu i ozelenjavanje planete”. I takođe “Profitabilan za poljoprivredu povećavajući prinose useva širom sveta.”
Evropljani će plakati- Luciferi iz Davosa žele od 2030 da „GAJE LJUDE“
Istraživači i naučnici tvrde da globalno zagrevanje nije povećalo prirodne katastrofe. “Ne postoje statistički dokazi da globalno zagrevanje pojačava uragane, poplave, suše i slične prirodne katastrofe”.
Međutim, postoje brojni dokazi da su mere za smanjenje ugljen dioksida (CO2) podjednako štetne i skupe, navodi se u deklaraciji.
U zaključku ponovili su da “nema vanrednih klimatskih situacija”. “Stoga nema razloga za paniku i uzbunu”.
Shodno svim donešenim zaključcima, naučnici i istraživači se strogo protiv štetne i realne politike nultog ugljen-dioksida do 2050. godine. Umesto toga, naučnici i istraživači pozivaju na transparentna, naučna i apolitična istraživanja.
Ugljen-Dioksid neophodan za život
Vodeći se podacima iznetim gore u tekstu, možemo doći do zaključka da ugljen-dioksid ne da nije štetan, već je i neophodan jer održava život na Zemlju. Logično, ukoliko neutrališemo ogromne količine ugljen-dioksida iz atmosfere, to automatski znači da ćemo otežati razvoj i opstanak života na zemlji.
Biljkama je potreban ugljen-dioksid kojeg udišu a nama pružaju kiseonik. Ukoliko nema dovoljno ugljen-dioksida, biljke se ne razvijaju i ne mogu opstati, što samim tim znači da može doći do izumiranja biljnog sveta. Manje biljaka, manje kiseonika i hrane za životinje i ljude. Manje hrane i vazduha znači otežan život ljudima i životinjama što dovodi do bolesti i potencijalnog izumiranja.
Kada bi se i ispostavilo da je ugljen-dioksid štetan, čini se da ga ne možemo izbaciti iz upotrebe jer podržava život.