Američka vazduhoplovna obaveštajna agencija U NOVOM LOGO-u sadrži LETEĆI TANJIR
Američka obaveštajna agencija, Nacionalni obaveštajni menadžer za vazduhoplovstvo (NIM-A), nedavno je na svojoj veb stranici postavila novi privlačan logo koji je uključivao i NLO.
Takođe se činilo da postoji drugi, malo drugačiji logo ukrašen NLO-om dalje na veb stranici i koji se koristi kao pozadinska slika.
Leteći tanjir je bio vidljiv pored ruskog borbenog aviona, drona i drugih aviona na logotipu. NIM-A je bila jedna od vladinih grupa koja je prošle godine napravila nacrt dugo očekivanog izveštaja o NLO-oma.
Američka obaveštajna agencija uklonila je logotip (ili dva) sa svoje veb stranice nakon vesti da sadrži leteći tanjir. Do utorka rano ujutru, veb-sajt Nacionalnog obaveštajnog menadžera za vazduhoplovstvo (NIM-A), koji savetuje šefa američke obaveštajne službe o pitanjima avijacije, nakratko je nosio logo koji je uključivao turski dron, ruski borbeni avion i… NLO.
Agencija je od tada uklonila logo i gotovo da nije spomenula da njen delokrug uključuje sve pretnje vazduhoplovstvu – verovatno uključujući moguće vanzemaljce.
Logo, prikazan iznad, prikazuje pet „letelica“ koje lete iznad zapadne hemisfere. Prvi avion sa desne strane je nešto što liči na civilni avion.
Sledeća letelica, sa desne strane, je grimizno crvena i izgleda da je Suhoj Su-57 „Felon“, prvi ruski lovac pete generacije.
Treća letelica u plavoj boji izgleda kao hipersonično vozilo.
Četvrta letelica, sa duplim repom povezanim sa zadnjim delom i nagoveštajem potisnog propelera iza trupa, izgleda kao bespilotna letelica Bajraktar TB-2 — vrsta koju koristi Ukrajina .
Peta letelica, koja verovatno lebdi negde iznad istočnog Pacifika, očigledno je neidentifikovani leteći objekat, ili ono što Pentagon i američka obaveštajna zajednica takođe nazivaju neobjašnjivim vazdušnim fenomenima (UAP) i nedavno neidentifikovanim vazdušnim i podvodnim fenomenima.
Objekat podseća na klasični leteći tanjir, sa prozorima za koje se pretpostavlja da mali zeleni ljudi mogu videti napolju.
Misija NIM-A je da „identifikuje, analizira i integriše obaveštajne podatke o pretnjama i ranjivostima u vazdušnom domenu“. Na veb stranici kancelarije pretnje su identifikovane kao terorizam (što bi objasnilo civilni avion), hipersonično oružje, bespilotne vazdušne sisteme i verovatno pretnje vojnim avionima.
Ovaj široki spektar pretnji, od terorizma do rata visokog intenziteta, predstavljen je na logotipu. To izgleda predstavlja i NLO.
Pentagon je poslednjih godina posvećivao sve veću pažnju mogućim NLO-ima, nakon što su zabeleženi susreti između pomorskih avijatičara koji su leteli borbenim avionima i čudnih letećih letelica na istočnoj i zapadnoj obali Sjedinjenih Država.
Mornarički površinski brodovi su takođe prijavili odvojene susrete sa UAP-ovima nalik dronu kod obale južne Kalifornije. NIM-A je takođe bio delimično odgovoran za izradu izveštaja Kancelarije direktora nacionalne obaveštajne službe za 2021. godinu, Preliminarna procena: Neidentifikovani vazdušni fenomeni.
Nije jasno koliko dugo je logo bio na veb lokaciji NIM-A, ali je bio podignut već u 5:51 ujutro po istočnom vremenu 25. septembra, kao što je dokumentovano od strane Internet Archive Wayback Machine. U roku od nekoliko sati nakon što je postao viralan na društvenim mrežama, logo je uklonjen sa sajta negde između 2:02 i 4:14 ujutro po istočnom vremenu 27. septembra.
I ne samo to, već ako pažljivo pogledate, videćete varijacije u logotipima koji se koriste na staroj veb stranici. Logo ispod „Poruke izvršnog direktora“, pozadinska slika i logo na samom dnu stranice su isti, ali se razlikuju od logotipa koji se koristi na baneru na vrhu stranice. Manje, ali primetne razlike između logotipa uključuju NLO, zvezde i obrise kontinenata.
Kancelarija direktora nacionalne obaveštajne službe, koju NIM-A savetuje o pretnjama iz avijacije, rekla je za blog The War Zone: „NIM Aviation je pogrešno postavila nezvaničan i netačan logo. Za sada, NLO logo je zamenjen starijim logom Nacionalne kancelarije za integraciju vazdušne obaveštajne službe, nekadašnjim nazivom za NIM-A, koji je promenio imena 2016. Teško je videti kako su slučajno postavljeni.
Leteći tanjir je istaknut i teško ga je propustiti.
Roj uviđaja UAP od strane vojnog osoblja u poslednjih 12 godina bio je bez presedana, koliko znamo. Dok se čini da su neki od UAP-ova dronovi kojima upravljaju ljudi, drugi pokazuju karakteristike leta koje su se pojavile u suprotnosti sa postojećom vazdušnom tehnologijom, uključujući dronove.
Zvanično uvrštavanje letećeg tanjira na logo vladine agencije možda je značajno doprinelo eliminisanju „faktora kikota“ koji je često uključen u istragu viđenja NLO-a – ili mu je možda doprinelo.