Učesnica WEF-a Liz Tras kaže da je britanskoj privredi „potrebno resetovanje“ kako se tržišni uslovi pogoršavaju
Novu britansku premijerku Elizabet Trus mnogi, uključujući i mejnstrim medije, proglašavaju „krajnje desničarskom“ političarkom koja je veoma privlačna britanskim konzervativcima.
Ovo brzo postaje preduslov ideološke pozicije koju treba zauzeti u Evropi jer otvorene granice/socijalističke politike levičarskih političkih lidera ostavljaju EU u ekonomskim ruševinama kako se približavaju energetskoj katastrofi koja nije viđena od Drugog svetskog rata.
Boris Džonson je otkrio da nije ni izbliza konzervativan kao što su mnogi u početku verovali sa njegovom podrškom drakonskim nalozima usled kovida, zaustavljajući se samo na primeni pasoša za vakcinu, ali i dalje zahtevajući dokaz o vakcinaciji za glavna mesta. Sve to dok je priređivao raskošne zabave u svojoj službenoj rezidenciji tokom karantina za koji je pomagao da se sprovede. Dodatak problemu je Džonsonovo povećanje poreza usred inflatorne krize, što je dovelo do široko rasprostranjenog javnog nezadovoljstva i njegove eventualne ostavke.
Da li ODAVDE ima povratka? Zabranjene INFO koje ruše propagandu- „KAKO PREŽIVETI“
Kada je Tras postala potencijalni kandidat za zamenu Džonsona, neki u alternativnim medijima su upozorili da bi njena stalna povezanost sa Svetskim ekonomskim forumom i prisustvo na događajima u Davosu mogao biti znak upozorenja drugog političkog pretendenta koji se igra konzervativnosti dok zapravo služi interesima globalističkih institucija. To je, naravno, nazvano teorijom zavere od strane „provera činjenica“ u mejnstrim medijima.
Konkretna je realnost da je novi premijer učestvovao na sastancima u Davosu koje održava Svetski ekonomski forum, centralno središte globalizma koje deluje kao think tank i propagandni mlin gde se rađaju novi narativi. Konkretno, WEF je najpoznatiji po svojoj mantri „Veliki Reset“, koja je deo koncepta „četvrte industrijske revolucije“ osnivača Klausa Švaba. Ključni fokus Velikog resetovanja je nešto što se zove „zajednička ekonomija“, što se opisuje kao potpuno brisanje privatne svojine i implementacija komunističkog upravljanja nad individualnim ekonomskim učešćem.
Američki ekonomista DŽefri Saks: Iza sabotaže gasovoda Severni tok možda stoje Sjedinjene Države
Zajednička ekonomija je izvor fraze „Nećete posedovati ništa i bićete srećni“, koja zapravo potiče iz članka koji je napisao WEF i objavio časopis Forbes pod naslovom „Dobro došli u 2030: Ja nemam ništa, nemam privatnost i život nikad nije bio bolji”.
Daleko od toga da bude „teorija zavere“, WEF obično predstavlja Veliko resetovanje kao krajnju krajnju igru – plan, a ne samo ideju. Ovo je s pravom izazvalo zabrinutost u javnosti, jer mnogi koncepti WEF-a koji su predstavljeni u Davosu na kraju budu usvojeni od strane velikih vlada i uvedeni u zakon. I mnogi učesnici Davosa imaju tendenciju da se brzo popnu na političkoj lestvici na pozicije značajne moći.
Svaki legitimni konzervativni lider ili kandidat bi stoga znao za globalističku terminologiju kao što je termin „Resetovanje“ i pokušao bi da ga izbegne po svaku cenu.
Nijedan desničarski lider ne bi želeo da bude povezan sa globalističkom agendom protiv koje bi većina konzervativaca radije krenula u rat.
To bi se moglo shvatiti kao gaf ili greška, ali Trasina nedavna upotreba izraza upozorava s obzirom na njenu prošlu povezanost sa WEF-om. Ona navodi da:
„Verujemo u to da našim kreatorima bogatstva, tvorcima i kreatorima bogatstva olakšamo da obave stvari…
Britanskoj ekonomiji je potrebno resetovanje. Ne možemo da nastavimo na trenutnoj putanji upravljanog pada. Umesto toga, moramo krenuti u novom pravcu. Vodiću nas tim putem u bolju budućnost”.
Ovaj komentar je dat nedugo nakon što se Tras osvrnula na pad funte i skoro bankrot penzionog sistema u Velikoj Britaniji.
Ključni uslov ugrađen u svako ekonomsko „resetovanje“ bio bi kolaps starog modela. Tras možda jednostavno opisuje šta će se verovatno dogoditi, a ne ono što ona želi da se desi, ali ona predstavlja koncept resetovanja kao rešenje, a ne kao pretnju. Znači, konzervativci bi trebalo da je pažljivo prate.
Nulta Tačka/InfoWars