Škotski TRANS ZAKONI ugrožavaju prava ŽENA!
Novi škotski zakon svakome ko navrši 16. godina života, daje pravo na dobijanje “polnog sertifikata” ili “gender certificate”, i bez kakve potrebe za podvrgivanjem medicinskoj proceduri ili dijagnostikovanju “rodne disfobije”.
Škotska korača istim putem reformi koje je Britanska Vlada odložila 2020. godine zbog rizika prava žena i zakona o ravnopravnosti.
U glavnom gradu Škotske, Edinburgu, premijerka Nikola Sterdžon i njena vlada nastavljaju sa donošenjem novog zakona o priznavanju roda uz punu podršku “Zelenih” i “Laburističke partije”.
Sve veće prtoivljenje zakonu
No, taj potez nailazi na značajno protivljenje.
Predlog zakona o reformi priznavanja polova lako je prošao prvu prepreku sa 88% za usvajanje zakona, i 33% protiv.
Protivila se samo Škotska Konzervativna Partija, dok se za implementaciju novog zakona najviše zalagala Škotska Nacionalna Partija.
Međutim, uprkos tome što je Škotska Nacionalna Partija dobila većinu glasova, šest drugih članova Škotske Nacionalne Partije glasalo su protiv.
Pored toga, još 2. su bila uzdržana, od ukupno 64. poslanika.
Iako ovo nije značajan broj, većina njih se kasnije izjasnila da će glasati protiv ovog zakona.
Ovaj zakon, koji bi omogućio 16-oj maloletnoj deci da „promene” biološki, bogom dani zakonski priznati pol, isti je kao Španski zakon koji bi trebalo biti usvojen krajem godine, uprkos oštrom protivljenju većine zdravstvenih radnika u zemlji.
Ovaj bi zakon takođe omogućio promenu pola.
U Škotskoj, planirana reforma aktuelnih zakona inspirisana rodnom ideologijom smanjiće vreme potrebno da osoba provede u svom novoizabranom polu.
To znači da podnosioci zahteva za promenu pola neće morati da daju napismenu izjavu da će ostatak svog života provesti “stečenom polu”, već će ga moći menjati tokom života.
Još nakaradnije, pol će biti moguće menjati na svaka tri meseca, umesto na maimimum dve godine, kako je sada propisano zakonom;
Iako je naravno, i period od dve godine, kao i sama promena pole nakaradna, imap čini se da su zakoni sve luđi, bolesniji i besmisleniji;
Trans zakoni ugrožavaju prava žena?
Ministarka bezbednosti zajednice Eš Regan, koja je podnela ostavku 27. oktobra nakon što je zaključila „da njena savest ne dozvoljava da glasa za predloge vlade“, napisala je otvoreno pismo 2019. Godine, povodom „promenu definicije“ pojma muškaraca i žena.”
Džon Mejson, član Škotske nacionalne partije, i protivnik ovog zakona, izjavio je da bi “zamagljivanjem” definicije u razlici između muškarca i žene, biti znatno teže odrediti da li su žene plaćene podjednako kao muškarci.
On je takođe istakao da izjednačavanjem muškarca i žene dovodite žene u rizik, jer im je teže obezbediti sigurne zatvorske prostorije.
Ako se predpostavi da su muškarci i žene jednaki u svkaom pogledu, onda se predpostavlja da dele zajednički zatvorski prostor.
A to možete pogađati šta znači za žene… koliki je rizik od potencijalnog silovanja žena unutar zatvora.
Sve niža starosna granica
U međuvremenu, levica već planira uvođenje sve niže starosne granice u kome će deca moći da zahtevaju sertifikat o “priznavanju pola”, bez pristanka roditelja.
„Odlučna sam da će “prepoznavanje pola” za decu mlađu od 16. godina, i nebinarne ljude biti deo naše zajedničke budućnosti“, izjavila je Green MSP, Maggie Chapman.
Deca u Škotskoj, dobrotvorna organizacija koja prima preko milion funti godišnje javnog novca, lobira spušaanje granice za dobivanje “ponog sertifikata” na 12. godina, jer prema ovoj “dobrotvornoj” organizaciji, to pomaže u „normalizaciji trans identiteta“.
Takođe treba napomenuti da zvanične smernice koje je 2021. izdala vlada SNP-a Nicole Sturgeon sada dozvoljavaju deci od četiri godine da „promene pol“ u školi bez pristanka roditelja.
Svakom svoje
Pored svih ovih zakona, još će deca u Metaverzumu i biti bolja opcija.
Ne naravno, ovo je bila šala. Postoji jedna, i jedina opcija, a to je protivljenje ovakvom zakonu. Kroz pravne sisteme kao prve linije odbrane, ali i vaspitanje dece, kao glavnu liniju odbrane.
Jer na kraju dana, šta me se tiče šta će raditi ljudi, da li će nositi maske ili neće? Hoće li se imunizovati ili neće?
Sve dok mene ne diraju, to je njihova stvar. Isto važi i za sertifikat. Neko bi da dobije sertifikat o položenom engleskom jeziku, a neko bi da dobije “polni sertifikat”. Svakome svoje.
Problem je što su ovde u pitanju deca, a na decu se ne sme udarati. Međutim, surova realnost je da vi ne možete uticati na tuđu decu, već samo na svoju.
Zato mi, zastupnici normalnosti i tradicije trebamo stvarati svet kakav želimo za nas, i u našoj kući, a ostatak sveta neka se postara za sebe.
Niko nema pravo da napada našu decu.