NOVO ISPIRANJE MOZGA: Stiže Barselonski kurs KLIMATSKE KRIZE na Univerzitetu!
Stiže Barselonski kurs klimatske krize na Barselonskom Univerzitetu u kome će svi studenti morati da pohađju obavezni kurs o klimatskoj krizi.
U ovakvom potezu, koji se smatra prvim u svetu, svih 10.000 diplomiskih i postdiplomskih studenata moraće da pohađa kurs o klimatskoj krizi od 2024. akademske godine.
Takođe, osmisliće se program obuke o klimatskim pitanjima za kompletno akademsko osoblje, koje broje zaposlene u broju od 6000-da.
Uvođenje obaveznog kursa uvodi se kao odgovor na jednonedeljni protest grupe za borbu protiv fosilnih griva. Ova grupa, demostrirala je u ime klimatske pravde.
Promena paradigme u učenju
„Prepoznavanjem da svi moraju proučavati ovo označava promenu u paradigmi univerzitetskog obrazovanja“, rekao je Federiko Demarija, profesor ekonomije na univerzitetu, i jedan od 200. profesora koji je podržao ovu ideju.
Kako nagoveštava profesor, povod za ovu “revolucionarnu” promenu je bunt i protest studenata koji pokazuje opštu kulturnu promenu. Jer da se ovo desilo pre 15. godina, kako kaže profesor, Univerzitet bi pozvao policiju.
Univerzitet sada zna da su “studenti u pravu”
No sada, kada znaju da su studenti u pravu, Univerzitet to ne može učiniti.
„To nije samo još jedan kurs o održivom razvoju“, rekla je Lusija Sueiro, aktivistkinja End Fosil Fuels-a i na studentkinja na univerzitetu.
Ovak kurs „kombinuje društvene i ekološke aspekte krize, koji su međusobno povezani”, izjavila je.
Barselonski kurs klimatske krize nedovoljan
Sa druge strane, student i aktivista lorenco Veloti izjavio je razočarenje povodom odbijanja Univerziteta da ne prihvati finansiranje naftne kompanije Repsol, i drugih preduzeća koja u svom poslovanju koriste fosilna goriva.
Ovo je inače, bio drugi zahtev studenata koji su protestovali.
Komitet stručnjaka i akademika koje su uglavnom imenovali aktivisti sastaće se da razgovaraju o sadržaju kursa. Među njima je Žofre Karniser, koji je član Međunarodnog Panela za Klimatske promene;
Ma jel moguće? Baš ona da bude u panelu za klimatske promene. Kako to da nije lobista naftne industrije ili top Menadzer Gasproma?
Zašto se ovo nije desilo u nekoj drugoj zemlji neko baš u Barseloni, na Univerzitetu u kome je profesorka član Klimatskog Komiteta. Kakva koincidencija!
No, imaju studenti odgovor i na to
End Fosil Fuels, kako kažu studenti imenovajo je profesora sa utvrđenom reputacijom u oblasti društvenih i ekonomskih posledica klimatskog sloma.
Univerzitet se složio da nominovani članovi čine 60% komisije zadužene za osmišljavanje kursa. ( Naravno, da budu većina ).
Kurs će imati vrednost od 5. kredita. Svaki kredit predstavlja 25. sati učenja. Kod kuće 15. sati i na tradicionalnoj nastavi još 10. sati. Sa 50. nastavnih sati u nastavi, univerzitet će verovatno morati da zaposli više osoblja.
Univerzitet je u saopštenju naveo da je „potpuno posvećen radu na iskorenjivanju uzroka klimatske krize i ublažavanju njenih posledica“.
Klimatske Kriza izašla iz laboratorije
Ništa se ne dešava slučajno. Klimatski aktivisti protestuju nakon čega osoblje Univerziteta donosi odliku da uvede kurs o klimatskoj katastrofi.
Čini se kao da je neko želeo studente da protestuju kako bi se uspostavila “klimatska nastava” kojom će se klimatska histerija nastaviti, i čime će klimatske promene polako nalaziti mesto u udzbenicima, radi fundamentalnog ispiranja mozga mladim ljudima.
Na ovim će se časovima studenti učiti o klimatskim promenama nastalim ljudskom aktivnošću, a ne kao deo prirodnog procesa.
Slično kao sa COVID-om.
Ljudi će smatrati da je “virus” klimatskih promena uzrokovan ljudskim ponašanjem, a mi sa Nulte Tačke, kao i uvek, znaćemo da su klimatske promene nastale u laboratoriji.
Do duše ne u bio-laboratoriji, već nekoj propagandnoj laboratoriji, odakle su puštene kako bi isprale mozak ljudima i uvukle civilizaciju na sledeći nivo ludila i kontrole.