Samo za „gurmane“! 3D štampane šnicle dolaze na tržište
Verovali ili ne, 3D štampano meso bi uskoro moglo biti na putu do prodavnice u vašoj blizini. Rojters je nedavno izvestio da je izraelska kompanija Redefine Meat sklopila partnerstvo sa uvoznikom Giraudi Meats kako bi pokrenula distribuciju svojih odrezaka ‘New Meat’ proizvedenih na 3D štampačima. U ovom trenutku, oni će ciljati na evropsko tržište.
Redefine se nada da će do kraja sledeće godine doći do hiljada restorana sa svojim biljnim celim komadima alternativnog mesa. Njihov proizvod, koji imitira meso, ili kako kažu, biftek, je mešavina proteina soje i graška, leblebije, cvekle, nutritivnog kvasca i kokosove masti.
Zombifikacija društva i konačna podela SVETA
Izraelska kompanija radi sa oko 150 restorana u Izraelu, kažu da će meso koje nude proširiti privlačnost alternativnih mesnih proizvoda. Oni su do sada uglavnom bili ograničeni na jela od mlevene govedine, uključujući hamburgere i kobasice.
Da li je ovo ono što želimo?
Kako se razvijaju veći komadi alternativnog mesa koje je složenije za proizvodnju, kompanije se spremaju da zadovolje potražnju koja bi mogla da dostigne 140 milijardi dolara do 2029. godine, navodi Barclays. Ovo bi činilo oko 10% svetskog tržišta mesa.
„Povećavamo kapacitet. Svaka serija koju napravimo je pet puta veća od prethodne. Tako da menjamo… mašine, tok i takođe menjamo atribute proizvoda“, rekao je izvršni direktor Redefine Meat-a Eshchar Ben-Shitrit.
San Francisko će transrodnim stanovnicima mesečno plaćati 1.200 dolarahttps://t.co/Cls63VI5tz
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) November 17, 2022
Da budemo jasni, Redefine Meat nije jedina kompanija koja se kreće u pravcu onoga što neki od nas vide kao „lažno meso“. U stvari, konkurencija u ovom sektoru raste, među igračima su kalifornijski Beyond Meat (BYND.O) i Impossible Foods, kao i španski Novameat i izraelska Aleph Farms, koja razvija metod za kultivaciju mesa u laboratoriji iz ćelija krava.
Dodavanje novog značenja: Gde je govedina?
Verovatno će, ako Evropa ne odbaci ovu izmišljotinu, ona uskoro stići i do naših prodavnica. Za mnoge Amerikance i druge ljude širom sveta, ovo će najverovatnije biti viđeno kao grozota koju su nam gurnuli aktivisti za klimatske promene koji vide da stoka šteti životnoj sredini.
Ovaj potez proizvodnje hrane na načine koji su strani prirodi takođe može biti uokviren kao dokaz da se čovečanstvo kreće dalje od svojih korena i odlazi u neku čudnu bizarnu budućnost.
Ovo svakako nije nešto što su naši preci videli da dolazi.