Ambasada SAD u Vatikanu slavi „Dan sećanja na transrodne osobe“

Ambasada SAD u Vatikanu slavi „Dan sećanja na transrodne osobe“

RIM, Italija — Ambasada Sjedinjenih Država pri Svetoj stolici proslavila je u nedelju „Dan sećanja na transrodne osobe“, odajući počast „onima iz transrodne zajednice koji su ubijeni zbog mržnje“.

Prema gej i lezbejskoj alijansi koja se bori protiv klevete (GLAAD), Dan sećanja na transrodne osobe (TDOR) je godišnje obeležavanje 20. novembra kojim se odaje počast sećanju na transrodne osobe čiji su životi izgubljeni u aktima anti-transrodnog nasilja.

Transrodna aktivistkinja Gvendolin En Smit osnovala je TDOR 1999. godine kao bdenje u čast sećanja na Ritu Hester, crnu transrodnu osobu koja je ubijena u Olstonu u Masačusetsu 1998. godine.

U svom pismu iz 2016. o braku i porodici, Amoris Laetitia („Radost ljubavi“), papa Francisko je rekao da mlade ljude treba poučavati „poštovanju i uvažavanju“ seksualnih razlika, kao načinu prevazilaženja zaokupljenosti sobom.

Naročito kada imaju poteškoća sa rodnim identitetom, „mladima treba pomoći da prihvate sopstveno telo kakvo je stvoreno“, insistirao je.

Nulta Tačka/InfoWars

Ne propustite

BRITANCE čeka još veća kriza prenosi Blumberg: Država priprepa ostrvljane na novi skok cena

BRITANCE čeka još veća kriza prenosi Blumberg: Država priprepa ostrvljane na novi skok cena

Potrošači u Velikoj Britaniji su pozvani da se pripreme za

TAMNIČENJE! ZBOG 52 SLUČAJA OMIKRONA KINA ZATVARA GRAD OD 13 MILIONA STANOVNIKA

Kineski grad Sijan uveo je zatvaranje za svojih 13 miliona