KLAUS ŠVAB na sva usta hvali KINU i krvavi tehno-komunistički sistem! Nada se da će svi slediti taj primer (VIDEO)
Osnivač i predsedavajući Svetskog ekonomskog foruma Klaus Švab nedavno je dao intervju jednom kineskom državnom mediju i izjavio da je Kina „uzor“ drugim nacijama.
Švab, 84, dao je ove komentare tokom intervjua sa Tian Vei iz CGTN-a na marginama prošlonedeljnog samita izvršnih direktora APEC-a u Bangkoku na Tajlandu.
Švab je rekao da poštuje „ogromna“ dostignuća Kine u modernizaciji njene ekonomije u poslednjih 40 godina.
„Mislim da je Kina uzor za mnoge zemlje“, rekao je Švab, pre nego što je rekao da misli da svaka zemlja treba da donosi sopstvene odluke o tome koji sistem želi da prilagodi.
“We have to define how the World will look like…” -Unelected Klaus Schwab explains how he’s committing Treason with China. pic.twitter.com/aDOfss99Bu
— Liz Churchill ™ 🇨🇦 (@liz_churchill7) November 24, 2022
„Mislim da treba da budemo veoma oprezni u nametanju sistema. Ali kineski model je svakako veoma atraktivan model za veliki broj zemalja“, rekao je Švab.
Švab nije precizirao koji aspekti kineskog modela mu se dopadaju, niti koji bi bili od koristi drugim zemljama.
Kinom upravlja apsolutna vladavina Komunističke partije Kine (KPK) koja ne dozvoljava ljudima da praktikuju religiju ili uverenje po svom izboru, i nema toleranciju na neslaganje ili kritiku.
KPK je 2014. objavila sistem moralnog rangiranja prema kojem se pojedinci, vladine organizacije i kompanije rangiraju na osnovu društvenog kredita. Napravljena su poređenja sa ekološkim, društvenim i upravnim, ili ESG, rezultati koje koriste velike finansijske institucije i globalne organizacije da bi se stvorio tip sistema socijalnih kredita dizajniran da utiče na ponašanje i transformiše društvo.
Švab je 2019. napisao da su ESG rezultati neophodni za kapitalizam zainteresovanih strana.
„’Kapitalizam zainteresovanih strana’, model koji sam prvi put predložio pre pola veka, pozicionira privatne korporacije kao poverenike društva i očigledno je najbolji odgovor na današnje društvene i ekološke izazove,“ napisao je on. „Trebalo bi da iskoristimo ovaj trenutak kako bismo osigurali da kapitalizam zainteresovanih strana ostane novi dominantni model.
2020. godine, bez ikakve odgovornosti ili transparentnosti, kineska vlada je probila zakon o „nacionalnoj bezbednosti“ za Hong Kong, za koji kritičari kažu da je vlastima dao izgovor za brutalni obračun sa prodemokratskim aktivistima.
Nedavno su zapadne zemlje optužile Kinu da je smestila najmanje milion Ujgura i drugih etničkih manjina u logore, gde su mnogi rekli da su bili mučeni, seksualno zlostavljani i primorani da napuste svoj jezik i veru.
Peking je negirao ove optužbe kao izmišljotinu koju su skovale zapadne nacije.
U Kini je već 3 godine aktivan sistem brutalne kontrole zbog takozvanog COVID virusa koji je i napravljen u kineskoj laboratoriji u Vuhanu.