RUS iz POLJSKE seli se na Kanarska Ostva, kako bi izbegao ENERGETSKU KRIZU!
Poljak otišao na Kanarska ostrva zbog cena energenata
Jedan od skorašnjih članaka Zapadnog propagandnong lista – EuroNews, pokazuje na koji to način propagandisti i upravitelji Velikog Reseta izmeštaju stanovništv iz Svojim matičnih država, dok se u Evropu naseljava ogroman broj migranata sa Bliskog Istoka i drugih krajeva sveta.
Ovo dovodi da toga da Evropa polako prestaje biti kontinent Evropskih naroda, koji se raseljava, dok Evropu zauzimaju druge kulture.
Primer dole je priča Rusa koji je živeo u Poljskoj i zašto se odlučio da se preseli na Kanarska ostrva.
Sama po sebi, vest ne deluje senzacionalna, ali pokazuje na koje sve načine politika Velikog Reseta biva ukorenjena u našem društvu.
Kada se nešto radi za reset, sa tim se onda ide do kraja.
Softverski programer Viktor Varlamov, svakog jutra radi na sunčanom Španskom ostrvu na obali Afrike.
Nameštena energetska kriza i visoki računi naterali su ovok softerskog programera da napusti svoj dom u Poljskoj.
On nije jedini koji ide u toplije krajeve tokom zimskog perioda kako bi uštedeo na sve većim životnim troškovima.
Turističke agencije širom južne Evrope iskoristile su skok u cenaama energenata kako bi reklamirale prednosti zimovanja u inostranstvu onima koji žive u severnim zemljama, te na taj način uštedeli na životnim troškovima.
Viktor (50), zajedno sa suprugom i ćerkom tinejdžerkom, preselio se iz Poljske u Gran Kanariju, na Kanarskim ostrvima pre dva meseca.
On tamo planira i da ostane u narednih par meseci sa svojom porodicom.
Viktor je izračunao da može uštedeti i do 250 evra na kiriju svakog meseca, plus da plati 140 evra za sve svoje komunalije i internet, umesto 200 evra koliko je plaćao samo struju u Poljskoj.
Višak novca sada troši na jelo i a takođe uživa u šetnjama plažom tokom pauza za ručak.
Realnost je bolja od očekivanja
Regionalna vlada Kanarskih ostrva, gde je prosečna zimska temperatura 20 stepeni Celzijusa, pokrenula je u septembru kampanju na društvenim mrežama kako bi privukla udaljene radnike, kao što je Varmalov, i penzionere iz Britanije, Nemačke i Švedske.
„Nije tajna da će ovo biti zima velike ekonomske neizvesnosti u Evropi, ali na Kanarskim ostrvima želimo da preokrenemo situaciju“, rekla je Jaiza Kastilja, regionalna šefica turizma, opisujući ostrva kao „ekonomsko utočište“.
Globalni misk stanovništva
Treba napomenuti da ja lično, niti Nulta Tačka ne kritikujem odluku ovog čoveka da se odseli sa svojom porodicom, kako bi mogao normalno da živi. Ovde kritikujemo politiku koja svesno i smerno dovodi do energetskih i kojekakvih drugih kriza koje ne omogućavaju čoveku da normalno živi.
Globalni miks stanovništva u Evropi može dovesti do netrpljevosti, velike napetosti, kao i nereda. Jedno je kada neko druge nacionalnosti dođe da kod vas radi i jednostavno živi svoj život, dok je savim drugo smerno “popunjavane evropom” drugačijom kulturom.
To teško prolazi bez socio-ekonomskih posledica.