Sve je više poziva ZA ISTRAGU o trgovini decom u SIROTIŠTU koje drži pop pevačica MADONA
Sve je više poziva upućeno vladi Malavija da pokrene istragu o „trgovini decom” u sirotištu koje vodi pop zvezda Madona sa sedištem u toj jugoistočnoj afričkoj zemlji.
Dobrotvorna organizacija pod nazivom Etiopska svetska federacija (EWF) zahteva od vlade da istraži Madoninu dobrotvornu organizaciju Malavija.
EWF optužuje Madoninu organizaciju da je umešana u trgovinu ljudima, seksualnu eksploataciju, prevaru i izlaganje dece „homoseksualnoj i transrodnoj“ propagandi.
Raising Malawi, dobrotvornu organizaciju za siročad, osnovali su Madona i „duhovni vođa“ Majkl Berg 2006.
Organizacija kaže da se fokusira na obrazovanje i medicinsku negu dece u Malaviju.
EWF je osnovan u Njujorku 1937. godine da bi pomogao Etiopljanima koji su se nastanili u inostranstvu, posebno tako što ih je zaštitio od eksploatacije i prevare.
Portfolio grupe se na kraju proširio na druge afričke populacije i Karibe.
Madona je usvojila četvoro dece iz Malavija počevši od 2000-ih, povremeno vodeći burne bitke protiv malavijskih zvaničnika.
Zvaničnici su tvrdili da Madona nije ispunila uslove za usvajanje, kao što je boravak u Malaviju najmanje 18 meseci neprekidno.
Malavijski kritičari optužili su pevačicu da koristi svoje fenomenalno bogatstvo i uticaj da „maltretira“ vladine zvaničnike i zahteva „VIP tretman“.
U sredu je malavijski Niasa Times izvestio da je EWF podneo dugačku peticiju predsedniku Malavija Lazarusu Čakveri da istraži Raising Malawi i samu Madonu.
U peticiji se od Čakvere traži da „ograniči pristup njoj i njenim saradnicima Africi i afričkoj deci kao mera predostrožnosti dok se ne sprovede detaljna istraga o trgovini decom, seksualnoj eksploataciji, seksualnom ropstvu, poništavanju usvajanja, pretnji prinudom, prevarom, obmanom, i zloupotrebi moći ili ranjivosti”.
Peticija je podsetila Čakveru da krivični zakon Malavija zabranjuje „nepristojne prakse među ženama“ i podstiče decu da se tako ponašaju.
Madonina kontroverzna knjiga o mekoj pornografiji SEKS iz 1992. predstavljena je kao dokaz da je pevačica duboko zainteresovana za promovisanje takvih praksi.
Podnosioci peticije su smatrali da je sama knjiga trebalo da bude dovoljna da blokira Madonin na kraju uspešan napor da usvoji malavijsku decu 2006.
Istraga koju je tražio EWF fokusirala bi se na podizanje sirotišta u Malaviju.
28% svih Amerikanaca zna nekoga ko je umro od mRNA injekcijehttps://t.co/z8vpivg9Zj
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 5, 2023
U peticiji se optužuje Madonino sirotište da sprovodi „društvene eksperimente nad ugroženom afričkom decom u Malaviju“.
Takođe se navodi da je organizacija sprovela „eksperimente“ o Madoninoj navodnoj psihološkoj i seksualnoj eksploataciji njenog usvojenog sina iz Malavija Dejvida Bande.
„Društvene mreže su prepune slika Dejvida Bande u ženskoj odeći, koji je našminkan i sa minđušama – dok se njih dvoje drže za ruke kao dva ljubavnika“, piše Niasa Times.
EWF je pregledao neke zastrašujuće statistike o trgovini ljudima i seksualnom zlostavljanju u Africi i širom sveta, ukazujući na lošu proveru usvojitelja kao glavni faktor u zlostavljanju dece.
U peticiji se žalilo da malavijski zvaničnici nisu izvršili adekvatnu „društvenu proveru” Madone kada su odobrili njoj usvajanje dece i da nisu na pravi način uzeli u obzir opasnost da bi ona koristila decu „kao društveni eksperiment kao odgovor na veliki pritisak LGBTQ zajednice za sodomiju u Americi“.
U 2018, BBC je primetio da su Madonina usvajanja dugo bila bolna tačka kod nekih Malavijaca.
Narod Malavija smatra da je pevačicina opsednutost gomilanjem malavijske dece pomalo uznemirujuća.
Takođe su smatrali da se vlada odrekla previše uslova za usvajanje da bi joj se prilagodila.
Madonin tabor, zauzvrat, optužuje vladu Malavija da se iracionalno „zamera“ njenoj dobrotvornoj organizaciji.
EWF nije jedina aktivistička grupa koja upozorava da bi usvajanje od strane slavnih ličnosti moglo da podstakne seksualno zlostavljanje i trgovinu ljudima.
Dečja dobrotvorna organizacija u Malaviju pod nazivom Eye of the Child iznela je isti argument 2017. nakon što je Madona usvojila dve devojčice.
„Mi zaista dovodimo našu decu u veliku opasnost. Madonin čin bi definitivno olakšao trgovinu decom kroz podsticanje više usvajanja“, rekao je direktor „Oka deteta“ Maksvel Matevere za Rojters 2017.
„Većina slučajeva usvajanja koje su dozvolili socijalna zaštita i visoki sud je bila upitna u smislu procesa“, rekao je Matevere.
„Ima mnogo korupcije“.
„Usvajanje od strane Madone bi u suštini samo otvorilo put da se regrutuje još dece“, upozorio je on.
„Šaljete pogrešan signal sirotištu“.
Ovi kritičari su rekli da ako se vlade odreknu pravila usvajanja kako bi se prilagodile slavnim ličnostima, drugi podnosioci zahteva bi takođe tražili odustajanje od pravila.
Takvi potezi eliminišu mere zaštite usvajanja siromašne dece u zlokobne svrhe.
Jedan aktivista iz Ugande rekao je Rojtersu da je njegova zemlja procesuirala slučajeve usvajanja dece gde je usvajanje izvršeno da bi se organi mogli uzeti i prodati.
Još jedna zabrinutost bila je da bi strane poznate ličnosti koje imaju ogromne sume novca inspirisale osiromašene roditelje da jednostavno prodaju svoju decu.
I Madona i još jedna slavna usvojiteljica, glumica Anđelina Džoli, optužene su za usvajanje dece čiji su roditelji još živi, očigledno nesvesno u Džolijevom slučaju.
Madona u intervjuima iznosi suprotan argument.
Ona optužuje vlade u zemljama u razvoju da nepotrebno otežavaju život siročadi tako što otežavaju strancima da ih usvoje.
Ona je osudila neke od uslova za usvajanje kao iracionalne i „seksističke“, navodeći svoje poteškoće u usvajanju iz Malavija 2006. jer se nedavno razvela.
Madona i njeno četvoro usvojene dece su se prošle nedelje vratili u Malavi.
Oni su bili na odmoru u zemlji koju Madona opisuje kao njen „drugi dom“ i pojavljivali su se kako bi promovisali svoju dobrotvornu organizaciju Raising Malawi.