KINA započela eksperiment sa KOMARCIMA KOJI VAKCINIŠU populaciju bez ičijeg pristanka
Kako sa ponosom prenose kineski propagandni mediji naučnici u Kini započeli su eksperimente sa upotrebom komaraca koji bi mogli da šire vakcine poput virusa, bez upotrebe injekcija ili pristanka.
Istraživači su već sproveli ispitivanja ove tehnike na životinjama i planiraju da uskoro puste genetski modifikovane komarce u divljinu.
Međutim, mogućnosti izlaganja ljudi su očigledne i zloslutne.
Državna propagandna kuća Komunističke partije Kine The South China Morning Post (SCMP) proslavila je razvoj događaja u sredu.
VEČERAS! Ilija Benjak u podcastu Mario Zna! Ne propustite
U svom izveštaju, SCMP citira rad Kineske akademije nauka koji detaljno opisuje plan slanja genetski modifikovanih komaraca u divljinu kako bi se vakcine širile među životinjama.
Naučnici objašnjavaju da bi njihovi komarci ujeli životinje kako bi pokrenuli „snažan, dugotrajan imuni odgovor“.
Autori rada su rekli da su njihova ispitivanja bila uspešna u tome da su životinje otpornije na virusne infekcije, pre svega na virus Zika.
Virus Zika je bio velika virusna panika kasnih 2010-ih pre nego što se iz Vuhana, u Kini, krajem decenije pojavio određeni drugi organizam.
Zika širi prvenstveno komarac Aedes aegipti , štetočina širokog spektra koja se razmnožava u močvarama širom sveta, uključujući Sjedinjene Države.
Zika kriza bila je posebno akutna u Brazilu, gde su se trudnice plašile da bi ujed komarca mogao da dovede do urođenih mana ili pobačaja zbog virusa.
Nekoliko predloga datih u protekloj deceniji za borbu protiv Zike uključivalo je genetsku modifikaciju komaraca , obično sa ciljem da se oni kastriraju i prouzrokuju kolaps populacije.
Kineski istraživači su u suštini kombinovali Zika sa drugim virusom zvanim Chaoiang ili CIV, koji uspeva kod komaraca, ali ne i kod većih životinja.
On proizvodi bezopasni hibridni virus koji prevari imuni sistem životinja da pomisle da su zaražene Zikom.
Životinje bi tada razvile imunitet na Zika i srodne viruse, a da nikada nisu pretrpele infekciju.
Još jedna epizoda histerije! BELGIJA proglasila epidemiju gripa a tvrde da KORONA tek stižehttps://t.co/FIe708zWM5
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 5, 2023
Prema dokumentu koji je citirao SCMP, tim Kineske akademije nauka hranio je komarce krvlju sa inertnim hibridom CIV-Zika.
Komarci su zatim ostavljeni da ujedu laboratorijske miševe, prenoseći im virus kroz pljuvačku.
Miševi su navodno razvili korisna antitela koja su trajala više od pet meseci, omogućavajući im da prežive normalno fatalne doze Zika virusa koje je ubrizgao istraživački tim.
Takođe, miševi nisu preneli Ziku nazad „čistim“ komarcima koji su ih ugrizli nakon što su bili zaraženi.
„Svakog miša je ujelo do tri puta 30 različitih komaraca, da bi se simulirali prirodni uslovi“, primetio je SCMP .
Ova izloženost je otprilike ekvivalentna iskustvu čoveka koji igra tenis na Floridi pola sata jednog letnjeg popodneva.
Međutim, rekli su da bi takođe mogli da koriste tehniku za „kontrolu zoonotskih bolesti koje inficiraju domaće životinje i ljude“.
Implikacija je da bi se distribucija vakcine zasnovana na komarcima koristila na životinjama u divljini, sprečavajući ih da razviju viruse koji bi se mogli preneti na ljude.
Jedan od velikih razloga zbog kojih se Peking borio da svoje najugroženije populacije prihvati da prihvate vakcinaciju protiv COVID-a 19 je taj što su zbog niza skandala u farmaceutskoj industriji bili duboko sumnjičavi prema kineskoj medicinskoj industriji.
Uvođenjem vakcina na bazi komaraca u ljudsku populaciju, komunistički režim bi mogao da zaobiđe zabrinutost javnosti o medicinskim kompanijama šireći vakcinu kao virus, bez pristanka ljudi.
Ideja o korišćenju komaraca kao malih letećih vakcinatora nije nova.
Godine 2010. grupa japanskih istraživača genetski je modifikovala komarce koji su mogli da ubrizgaju vakcine ljudima kroz sitne kapi pljuvačke.
Projekat se fokusirao na korišćenje rase malarijskih komaraca za vakcinaciju protiv parazitske bolesti zvane lišmanijaza koju obično šire peščane mušice.
Kao i sa novim kineskim eksperimentom koji je opisao South China Morning Post, japanski tim je desetinama puta poslao oblake komaraca kućnih ljubimaca da ujedu laboratorijske miševe.
Naučnici su izjavili da su zadovoljni stopom prenošenja vakcine.
Istraživači širom sveta proglasili su eksperiment „fascinantnim dokazom koncepta“.
Mnogi su govorili o ideji da se koriste komarci za vakcinaciju divljih životinja, ali su odustali od upotrebe „letećih špriceva“ na ljudima.
U septembru 2022. godine, Univerzitet Vašingtona u Sijetlu sproveo je kliničko ispitivanje koje je uključivalo korišćenje genetski modifikovanih komaraca za ubrizgavanje živih malarijskih parazita u ljudsku kožu.
Paraziti su takođe genetski modifikovani da se ispitanici ne razbole.
Kao i kod kineskog eksperimenta, cilj je bio da se isprovociraju tela ispitanika da razviju imuni odgovor.
Eksperiment u Sijetlu nije uključivao puštanje komaraca u divljinu.
Umesto toga, subjektima je naloženo da stave ruke preko kutije ispunjene stotinama komaraca i prekrivene finom mrežom.
Komarci su radosno grizli ljudsku kožu pritisnutu na mrežicu, isporučujući modifikovane parazite, uzrokujući dosta otoka i plikova.
Jedan od ispitanika je rekao da je kutija za komarce „bukvalno kineska posuda za hranu za poneti“.
„Koristimo komarce kao da su 1.000 malih letećih špriceva“, rekao je dr Šon Marfi sa Univerziteta u Vašingtonu, oživljavajući nesrećnu metaforu iz japanskog eksperimenta 2010. godine.
Ispitivanje u Sijetlu nije sprovedeno sa ciljem da se vakcine distribuiraju među populacijom komaraca.
Umesto toga, komarci su korišćeni kao isplativije sredstvo za injekcije, jer je malaričnim parazitima bilo teško davati igle.
Rezultati nisu bili baš veliki uspeh, jer su samo neki od učesnika dobili zaštitu od malarije i to je trajalo samo nekoliko meseci.
Međutim, istraživači su i dalje slavili eksperiment kao „obećavajući“ prvi korak ka korišćenju genetski modifikovanih parazita za isporuku vakcina.
NultaTačka/SlayNews