Ron Pol: Prave dezinformacije su bile u vezi sa Rusijom koje su podsticale promenu režima u SAD
Zahvaljujući najnovijem izdanju „Tviter fajlova“, sada bez sumnje znamo da je ceo paket „dezinformacija koje su plasirane u vezi sa Rusijom“ bio masivna kampanja dezinformacija koja je potkopavala američke izbore i možda čak podsticala „promenu režima“ unutar Sjedinjenih Država nakon Donalda Trampa koji je za predsednika izabran 2016.
Evo neke pozadine. U novembru 2016, neposredno nakon izbora, Vašington post je objavio članak pod naslovom „Napori ruske propagande pomogli su u širenju ’lažnih vesti’ tokom izbora, kažu stručnjaci“. Svrha članka je bila da se delegitimizira Trampovo predsedništvo kao proizvod ruske kampanje „dezinformacija“.
„Ne postoji način da se zna da li se ruska kampanja pokazala odlučujućom u izboru Trampa, ali istraživači je prikazuju kao deo opšte efikasne strategije sejanja nepoverenja u američku demokratiju i njene lidere“, napisao je Kreg Timberg. Implikacija je bila jasna: ruska operacija je izabrala Donalda Trampa, a ne američki narod.
Među „stručnjacima“ koje je citirao bila je anonimna organizacija pod nazivom „Prop Or Not“, koja je po sopstvenim rečima tvrdila da identifikuje „više od 200 veb-sajtova kao propagatore ruske propagande tokom izborne sezone, sa kombinovanom publikom od najmanje 15 miliona Amerikanaca”.
Izveštaj organizacije je bio toliko besmislen da je Vašington post kasnije bio primoran da da pojašnjenje, iako je Post dao vezu do izveštaja koji je lažno optužio nezavisne novinske kuće kao što su Zero Hedge, Antiwar.com, pa čak i Institut Ron Pol kao „ruske dezinformacije“.
Bil Gejts u najnovijem intrervjuu pokušava da skine odgovornost zbog DRUŽENJA sa pedofilom i makroom Džefrijem Epštajnom (VIDEO)https://t.co/6AI1Cnx628
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 31, 2023
U članku Vašington posta iz 2016. je takođe predstavljen „stručnjak“ Klint Vots, bivši kontraobaveštajni oficir FBI-a koji je osnovao još jednu kampanju koja tvrdi da lovi „ruske dezinformacije“ u SAD, projekat „Hamilton 68“. Taj projekat je pokrenula Alijansa za obezbeđenje demokratije, veoma dobro finansirana organizacija koja uključuje neke od vrhunskih neokonzervativaca kao što su Vilijam Kristol, Džon Podesta, Majkl Mekfol i mnogi drugi.
Zahvaljujući najnovijem izdanju „Tviter fajlova“, Met Taibi otkriva da je projekat Hamilton 68, koji je tvrdio da prati 600 „ruskih dezinformacija“ Tviter naloga, bio potpuna prevara. Iako su odbili da otkriju koje naloge su nadgledali i nisu hteli da otkriju njihovu metodologiju, Tviter je mogao da koristi obrnuti inženjering da odredi 600 naloga koji su „povezani sa Rusijom“. Tviter je otkrio da uprkos Hamiltonovim tvrdnjama, velika većina ovih „ruskih“ naloga govori engleski. Od ruskih registrovanih naloga – njih samo 36 od 644 – su bili zaposleni u ruskoj novinskoj kući RT.
Sve je to bila laž i najnovije izdanje Tviter fajlova potvrđuje da su čak i „probuđeni“ zaposleni na Tviteru pre Maska mogli da nanjuše pacova. Ali prevara je imala važnu svrhu. Skrivajući se iza anonimnosti, ova neokonzervativna organizacija je bila u stanju da generiše stotine medijskih priča u kojima je bacanje klevete na savršeno legitimne organizacije i pojedince koji su označeni kao „ruski agenti“ sasvim prihvatljivo. Pružan je veoma zgodan način da se demonizuje svako ko se nije složio sa odobrenim neokonzervativnim narativom.
Novi vlasnik Tvitera, koji nam je dao da pogledamo iza zavese, najbolje je to naveo u tvitu tokom vikenda: „Jedna američka grupa je iznela lažne tvrdnje o ruskom mešanju u izbore da bi se mešala u američke izbore“.
Cela obmana o „dezinformacijama o Rusiji“ bila je šokantan povratak makartizmu iz 1950-ih i na neki način čak i gori. Pravljenje spiskova američkih pojedinaca i neprofitnih organizacija koje će biti ciljane i „otkazane“ kao strani plaćenici je za prezir. Takve prevarne radnje su prouzrokovale štetu u stvarnom životu koju treba popraviti.
Nulta Tačka/InfoWars