Bajden najavljuje plan za ubrizgavanje mRNK injekcija Bila Gejtsa u milione kokošaka
Prema izveštajima, predsednik Džo Bajden najavio je planove za ubrizgavanje mRNA vakcina u stotine miliona američkih pilića.
Ranije ove godine Bil Gejts je otkrio da globalisti planiraju da na silu ubace iRNK u nevakcinisane građane uvođenjem mRNK u snabdevanje hranom.
Sada izgleda kao da je Bajdenov režim odlučio da sprovede opasan plan uvođenjem ogromne količine vakcina protiv ptičijeg gripa za sve američke kokoške.
Dailymail.co.uk izveštava: Otprilike 60 miliona kokošaka u SAD i 200 miliona širom sveta ubijeno je da bi se sprečilo širenje soja H5N1 u protekloj godini, što je dovelo do povećanja cena pilića/kokošaka i jaja od početka 2022.
Pridružite nam se – https://t.me/nultatacka
Postoje strahovi da bi virus mogao preći na ljude ako dobije opasne mutacije, dok su stope infekcije visoke, a virus je već otkriven kod drugih sisara kao što su kune, morski lavovi i lisice.
Zvaničnici Bele kuće rekli su Njujork tajmsu da je predsednik Džo Bajden otvoren za ideju uvođenja vakcine protiv ptičijeg gripa za kokoške u zemlji. Nejasno je koliko bi kokošaka bilo na meti – sa oko 10 milijardi pilića koji se samo u Americi proizvode svake godine isključivo za meso.
Strahovi od izbijanja ptičjeg gripa dostigli su vrhunac prošlog meseca, kada je 11-godišnja devojčica u Kambodži umrla od ptičijeg gripa, a njen otac je takođe bio pozitivan.
Utvrđeno je da oboje imaju stariji soj H5N1 koji nije odgovoran za trenutnu globalnu epidemiju i verovalo se da su oboje zaraženi od ptice.
Ali slučajevi ističu opasnost od prelivanja zoonoza.
Vakcinacija desetina miliona živine u SAD mogla bi potrajati godinama i otvara druge brige.
Uvođenje bi moglo uticati na trgovinu i čak otežati utvrđivanje koje su ptice zaražene, strahuju stručnjaci.
USDA nije otkrila detalje o vakcinama koje će koristiti u testiranju, iako ih je nekoliko u razvoju.
Na Institutu Pirbrajt u Velikoj Britaniji, naučnici razvijaju poboljšanu vakcinu koja uključuje označavanje proteina virusa gripa markerom koji ih čini lakšim za hvatanje ćelijama koje predstavljaju antigen (APC).
Ovo generiše brži i jači imuni odgovor na soj ptičjeg gripa u poređenju sa inaktiviranom virusnom vakcinom koja je trenutni standard.
Naučnici sa Veterinarske škole Univerziteta u Viskonsinu rade na vakcini protiv ptičjeg gripa koja koristi sitne čestice čak manje od širine ljudske dlake da isporuči imunitet tako što šalje signale nalik na patogene ćelijama.
👉 FORBES pre mesec dana pohvalio BANKU SILIKONSKE DOLINE koja je pre nekoliko dana PROPALA- “Sve je deo plana” https://t.co/9thwe453hl
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) March 13, 2023
Ako se ažurirana vakcina pokaže delotvornom, to bi otvorilo vrata odobrenju USDA praćeno temeljnom kampanjom vakcinacije koja želi da dopre do pogođene komercijalne živinarske industrije.
Dok su vakcine u svrhu odbrane od ptičijeg gripa korišćene u prošlosti, USDA nije odobrila vakcinu za ono što se smatra „visoko patogenim“ ptičjim gripom.
Ptičji grip kategorije „niske patogenosti“ nije neuobičajen kod divljih ptica i obično izaziva malo ili nimalo znakova infekcije.
Već postoji vakcina protiv boginja peradi, virusne infekcije koja dovodi do lezija na koži ptica, koju mnoge pripitomljene živine već dobijaju.
Vakcine protiv gripa se takođe već daju pticama u Kini, Egiptu, Mongoliji i Vijetnamu – oblastima gde su sojevi virusa endemski u populaciji živine.
Ali, nejasno je da li bi te vakcine bile efikasne protiv cirkulacijskog soja H5N1.
Čak i da jesu, vakcinacija domaćih ptica u SAD je poduhvat koji bi mogao potrajati godinama. U Americi se svake godine proizvede skoro 10 milijardi pilića samo za meso.
Ova brojka ne uključuje ćurke i druge domaće ptice i piliće proizvedene u druge svrhe.
Dr Kerol Kardona, stručnjak za zdravlje ptica na Univerzitetu u Minesoti, rekla je za Tajms da će jednom objektu sa više od 5 miliona ptica/živine trebati više od dve godine da bi se posao obavio.
Neki lideri u industriji se takođe protive uvođenju vakcine za živinu.
Iako može spasiti živote nekih životinja, otvara vrata i potencijalnim problemima.
Ako vakcina samo sprečava ptice da dožive simptome infekcije, ali ne i prenošenje samog virusa, poljoprivrednicima bi moglo postati još teže da identifikuju zaražena jata.
Ovo omogućava da se virus još više širi, sada neotkriven od strane ljudi, i nanese veću štetu i populaciji živine, ali i povećava verovatnoću da virus pređe na ljude.
Uvođenje vakcine takođe otvara vrata za ograničenja na uvoz i izvoz ptica na osnovu njihovog statusa vakcinacije.
„Iako je u početku privlačna kao jednostavno rešenje za široko rasprostranjen i problematičan problem, vakcinacija nije ni rešenje ni jednostavna“, rekao je za Tajms Tom Super, portparol Nacionalnog saveta za piletinu.
Dok je kontrola cena piletine i jaja važna za zvaničnike, njihova glavna briga je strah da će virus preći na ljude.
Generalni direktor Svetske zdravstvene organizacije (SZO) Tedros Adhanom Gebrejesus rekao je da agencija i dalje smatra da je rizik od ptičijeg gripa za ljude nizak. „Ali ne možemo pretpostaviti da će to ostati tako i moramo se pripremiti za bilo kakvu promenu statusa kvo“, rekao je on ranije ovog meseca.
Manje od 900 slučajeva virusa H5N1 kod ljudi je ikada zabeleženo i skoro svi su rezultat prenošenja sa životinje na čoveka.
Ovo se dešava kada virus, obično iz ptičjeg izmeta, pljuvačke ili druge tečnosti, uđe u usta, nos, oči ili otvorenu ranu.
U retkim slučajevima, kao tokom male epidemije u Hong Kongu 1997. godine, virus se širio sa osobe na osobu.
Iako se veruje da virus stalno kruži među divljim pticama, ogroman porast slučajeva među domaćim pticama uznemirio je stručnjake.
Pošto pripitomljene ptice često stupaju u interakciju sa ljudima, rizici od prelivanja su znatno povećani.
Stručnjaci upozoravaju da se virus prilagođava na načine koji mu omogućavaju da izazove epidemije kod drugih sisara – povećavajući rizik od širenja među ljudima.
U oktobru je epidemija ptičjeg gripa poharala populaciju od 52.000 kuna na farmi u Španiji.
Neka od stvorenja su u početku bila zaražena jedući meso ptica koje su uginule dok su bile zaražene.
Bilo je i znakova širenja gripa sa kune na kunu, što je neobično za populaciju sisara i signalizira promenu virusa.
U Peruu je poslednjih nedelja otkriveno da je 716 morskih lavova umrlo od ptičijeg gripa. Lokalni zvaničnici brinu da se virus takođe proširio između životinja – koje su takođe sisari.
Ne postoje tretmani dizajnirani posebno za ljude zaražene ptičjim gripom, a kamoli H5N1. Oni koji se razbole se leče redovnim antivirusnim lekovima kao što su Zanamivir i Peramivir.
U slučaju izbijanja, SAD imaju zalihe vakcina dizajnirane da spreče infekciju virusom H5N1.
Prodaje se pod imenom Audenz i odobrila ga je Uprava za hranu i lekove 2021. godine za osobe starije od šest meseci. To je vakcina sa dve doze.
Nulta Tačka/Dailymail