Kinezi iznajmljuju američke žene da im rađaju decu
Rastuća kinesko-američka industrija „iznajmljivanja materice“, u kojoj ostareli kineski parovi privlače plodne američke žene da rađaju potomstvo sa američkim državljanstvom, predstavlja pretnju nacionalnoj bezbednosti, smatra istraživački centar Heritidž fondacije.
„Kada je u pitanju kineska infiltracija u svaki aspekt američkog života, ovo je ogromna crvena zastava“, rekla je Ema Voters, istraživačka saradnica fondacije, za Foks njuz u petak.
Ona je opisala sistem u kome se embrioni stvaraju putem vantelesne oplodnje u Kini ili SAD, a zatim se implantiraju u Americi jednoj Amerikanki, koja devet meseci kasnije rodi američkog državljanina sa kineskim DNK.
Dete se zatim šalje nazad u inostranstvo, odgajaju ga kineski roditelji sa kineskim vrednostima.
„Kineska deca rođena od strane američke surogat majke dobijaju i zadržavaju puna prava državljanstva SAD samo rođenjem ovde“, dodala je Voters ranije ove nedelje, ističući da „kada dete napuni 21 godinu, roditelji će imati direktan pristup do državljanstva putem aplikacije za zelenu kartu.”
KAKAV PODCAST! DO SADA OVAKO NIJE BILO U BUNKERU
Voters je opisala demografsku kamuflažu koju američko državljanstvo daje kineskoj deci koja su rođena putem surogat majki koje su američke državljanke kao pretnju po nacionalnu bezbednost.
Nemamo pojma ko su ova deca, pa ako se vrate i uključe u istraživanje ili akademiju ili kupoprodajne ugovore ili čak apliciraju za poslove u osetljivim oblastima, nemamo jasno praćenje da pokažemo da su ti „građani SAD“ zapravo imala daleko komplikovaniju pozadinu i put do SAD – objasnila je ona.
Nijedan američki savezni ili državni zakon ne zahteva praćenje međunarodnih procedura surogat majčinstva po zemljama, a mnoge klinike za neplodnost nude svoje usluge na mandarinskom jeziku uz pohvale da su „najbolja destinacija za međunarodno surogat majčinstvo zahvaljujući povoljnim pravnim, društvenim i medicinskim uslovima Amerike.“
Surogat majčinstvo je nezakonito u Kini, koja je do 2015. ograničavala većinu parova na jedno dete, politika koja je dovela do značajne prevelike zastupljenosti muškaraca u zemlji od 1,4 milijarde ljudi.
Dok je Voters priznala da ne postoji definitivna veza između Komunističke partije Kine i komercijalne industrije surogat majčinstva, ona je sugerisala da je njena popularnost deo komunističke invazije koja takođe uključuje kineska ulaganja u Holivud i kupovinu poljoprivrednog zemljišta.
Voters je pozivala na federalna ograničenja kineskog-američkog surogat majčinstva, stotine kineskih beba rađaju američke žene samo u Kaliforniji svake godine, NPR je prošle godine otkrio, znatno skuplju (više od 100.000 dolara po detetu) verziju fenomena „sidrene bebe“ podstakao demografsku paniku u prethodnim generacijama.