JUŽNA AFRIKA u totalnom mraku! Mejnstrim mediji presrećni jer je smanjena emisija ugljen dioksida
Bloomberg News je pohvalio Južnu Afriku jer je nenamerno ispunila svoje „klimatske ciljeve“ zahvaljujući redovnim kvarovima u termoelektranama koji su uzrokovali rasprostranjene nestanke struje.
U svom bizarnom naslovu od ponedeljka, „ Južna Afrika pobeđuje klimatski cilj “, Bloomberg News je pohvalio smanjenje energije jer je sada Južna Afrika „ispred svog cilja za smanjenje emisija gasova staklene bašte“.
„Izlaz gasova koji zagrevaju klimu iz 14. najvećeg emitera na svetu već opada iako je njegov nacionalno utvrđeni doprinos, cilj koji je vlada usvojila 2021., samo predviđa pad od 2025.
Izdavač je izgledao oduševljen što opisuje kako je Južna Afrika postigla ove klimatske ciljeve zahvaljujući stalnim isključenjima struje, koja se takođe nazivaju „spuštanje opterećenja“.
„Redovni kvarovi u termoelektranama na ugalj koje snabdevaju više od 80% električne energije u Južnoj Africi znače da se manje ugljen-dioksida upumpava u atmosferu, a dnevna rotacija od više od 10 sati dnevno dodatno ograničavaju emisije iz fabrika“, preneo je medij.
Crispian Olver, izvršni direktor predsedničke komisije za klimu Južne Afrike, insistirao je da je zemlja slučajno ispunila svoj klimatski cilj.
„To je nenamerno“, rekao je on u intervjuu u Johanesburgu u ponedeljak.
„Smatramo da smo sasvim u dometu“ ispunjenja cilja za 2030. godinu, dodao je on, misleći na cilj Južne Afrike da smanji svoje emisije na između 350 i 420 megatona ekvivalenta ugljen-dioksida do 2030. godine.
Realnost nestanka struje, suprotno Bloombergovim veselim izveštajima, mnogo je strašnija.
„Saobraćajne nezgode, oportunistički kriminalci, trula hrana, tela koja se raspadaju, preduzeća u stečaju i nestašice vode. Dobrodošli u život pod nestankom struje u Južnoj Africi“, objavio je CNN u januaru.
Lokalno poznato kao rasterećenje, široko rasprostranjeno isključenje električne energije sprovodi se više puta dnevno od strane državnog energetskog preduzeća Eskom kako bi se izbegao potpuni kolaps mreže.
Nedostaci u elektroenergetskom sistemu debalansiraju mrežu, a Eskom je naveo da su kontrolisani prekidi neophodni da bi se osiguralo održavanje rezervnih marži, a sistem ostao stabilan.
Iako je zemlja godinama imala nestanke struje, od septembra 2022. zakazani nestanci struje postali su rutina, utičući na svaki deo južnoafričkog društva.
Za neke ljude, nedostatak pristupa pouzdanoj struji može biti razlika između života i smrti.
Ovo je eklatantan primer kako su ljubitelji klimatskih promena spremni da uvedu civilizaciju u mračno doba ako to znači makar i neznatno smanjenje emisije ugljenika.
Kao što je Nulta Tačka izveštavala, Svetski ekonomski forum i druge globalističke institucije koriste „klimatske promene“ kao sredstvo za nametanje kontrole odozgo nadole na industriju kao deo programa Velikog resetovanja, slično kao što su to uradili sa pandemijom COVID-19.