Američka baza na istoku Sirije napadnuta dronovima

Američka baza i kompleks američkih trupa napadnut je danas dronovima na istoku Sirije. Sa njima su bili i takozvani sirijski opozicioni borci koje podržavaju SAD.

Američka vojska je saopštila da nema žrtava i da nije pričinjena materijalna šteta.

Američka vojska je navela da se napad dogodio u blizini baze Al-Tanf blizu mesta u pograničnom području između Sirije, Jordana i Iraka.

Za sada niko nije preuzeo odgovornost za napad, preneo je AP.

Radovanović iz „Ujedinjeni protiv kovida“: Prajd epidemiološka bomba

Američke i koalicione trupe nalaze se u Al-Tanfu da bi obučile sirijske snage kako da sprovode patroliranje u cilju suzbijanja delovanja ekstremista iz Islamske države.

Baza se nalazi na putu koji služi kao vitalna veza za snage koje podržava Iran, a proteže se od Teherana pa sve do Libana.

U saopštenju vojske se navodi da su koalicione trupe u koordinaciji sa opozicionim borcima poznatim kao Magaveir al-Tovra odgovorile na napad višestrukih bespilotnih vazdušnih sistema u blizini baze Al-Tanf.

General-major Džon Brenan, komandant Kombinovanih združenih operativnih snaga, rekao je da koaliciono osoblje zadržava pravo na samoodbranu i da će preduzeti odgovarajuće mere da zaštiti svoje snage.

Nulta Tačka/B92

Ne propustite

Svetski Ekonomski Forum hoće da uvede digitalne pasoše za baterije

Svetski Ekonomski Forum hoće da uvede digitalne pasoše za baterije

Global Battery Alliance (GBA), koalicija više od 130 međunarodnih organizacija,
Sve se prati! Vladajuća klasa je već počela da koristi veštačku inteligenciju za cenzuru "nepodobnih"

Sve se prati! Vladajuća klasa je već počela da koristi veštačku inteligenciju za cenzuru „nepodobnih“

Vladajuće klase sveta su naporno radile na korišćenju veštačke inteligencije